Volný čas

FOTBALOVÉ DERBY
21.10.2019

FOTBALOVÉ DERBYDnes FK Slavia Orlová-Lutyně zvítězila nad TJ Sokol Dolní Lutyně 6:0. Výtěžek ze vstupného se muži orlovského fotbalu rozhodli předat Kačce, která po své skvělé kariéře stoperky onemocněla roztroušenou sklerózou. Katka byla bojovnice na hřišti a stejně tak nyní bojuje s touto nemocí. Děkujeme všem, kteří přišli po... více informací

MOTOKÁROVÁ SEZONA 2019
6.10.2019

V letošním roce se Adam Zdebský, který navštěvuje 9. rokem Základní školu U Kapličky 959 v Orlové-Lutyni, opět zúčastňoval pod křídly Spolku ARZ Racing Orlová mezinárodního seriálu motokárových závodů – Slovenského kartingového poháru se startovním číslem 78. V sezóně 2019 soutěžil ve své kategorii Rotax Junior s dalšími 7 závod... více informací

PASTVINY – SOUTĚŽ MLADÍ HORALOVÉ
5.10.2019

Ve dnech 13. až 15. září se účastnily dvě čtyřčlenné skupiny z Horolezeckého klubu Gymnázia Orlová soutěže v lezení v přírodě.Jedná se o soutěž, která má několik disciplín: překážky, zdravovědu, slaňování, lezení, stavění stanu, orientaci v terénu, uzlování, prusikování a jízdu na kánoi nebo raftu. Celý okruh měl přes 6 km. Naše... více informací

VSETÍN PŘIVÍTAL ELITU ZÁVODNÍKŮ České a Slovenské republiky
5.10.2019

V sobotu 28. září se uskutečnilo tradiční setkání českých a slovenských sportovců v rámci účasti na Mezinárodním mistrovství v turistickém závodě.Co to vůbec je turistický závod? Rozhodně to není soutěž v rychlé chůzi pro důchodce, ale je to terénní běh pořádaný nejen pro oddíly Asociace TOM, ale otevřený i široké veřejnosti. Zá... více informací

„NEZÁVISLÉ LÉTO“- Letní tábory 2019
6.8.2019

Oddělení sociálně právní ochrany dětí Městského úřadu Orlová (dále OSPOD) ve spolupráci s Městskou policií Orlová připravilo pro děti a mládež dva letní tábory v horském prostředí na chatě Hrádek, v obci Hrádek ve Slezsku.   Pobytů se zúčastnilo celkem 32 dětí ve věku od 6 do 17 let, které jsou v evidenci OSPOD anebo byla jeji... více informací

Barevná paleta 2019  - výstava amatérských výtvarníků CVA Havířov
5.8.2019

Barevná paleta 2019 - výstava amatérských výtvarníků CVA Havířov

V průběhu měsíce září představí ve výstavním sále Domu kultury města Orlové své malby a kresby skupina výtvarníků – seniorů z centra volnočasových aktivit z Havířova. Amatérští výtvarníci, kteří zde budou prezentovat svou činnost, jsou dnes důchodci. Ve svém produktivním věku měli nejrůznější povolání. Pracovali ve školství, v ... více informací

Dominik Kubatko ovládl turnaj starších žáků "B"
25.7.2019

Z tenisových raket V polovině července proběhl turnaj starších žáků, který měl jasného vítěze. Dominik Kubatko nedal soupeřům žádnou šanci a bez ztráty setu turnaj ovládl. Ve finále si poradil s Michalem Juřenou 6:4, 7:5. Ve čtyřhře Dominik spojil síly se Zdeňkem Korcem. Nad jejich síly byla v souboji o první místo dvojice Juř... více informací

David Šimeček vyhrál turnaj ve Strážnici
25.7.2019

Z tenisových raket Turnaj starších žáků ve Strážnici měl jasného vítěze. David Šimeček ztratil za celý turnaj celkem pouhé 3 gamy a stal se jasným vítězem. V souboji o první místo si poradil s Šimonem Zikou 6:1, 6:1. Gratulujeme... více informací

Adam Bill získal třetí místo
25.7.2019

Z TENISOVÝCH RAKET Adam v babytenise (do 9 let) nezahálí. V pátek si zahrál turnaj série Akuna Tour a hned v neděli vybojoval 3. místo na prvním turnaji Babytenisu tour Opava, kde mezi 16 účastníky získal 3. místo. Adam vyhrál svoji skupinu bez zaváhání. V pavouku, který se hrál vyřazovacím způsobem se probojoval až do semifiná... více informací

Daniel Jendřejek ovládl turnaj v Havířově
25.7.2019

Z tenisových raket Turnaj mladších žáků se uskutečnil v Havířově ve dnech 9.-11.7.2019. Daniel Jendřejek zvítězil jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. Ve finále singla si poradil s Petrem Hvolkou 6:1, 6:1. Tito dva finalisté spolu utvořili doublovou dvojici a společně zvítězili. V souboji o první místo přehráli dvojici Lošák - Germa... více informací

ITF 25.000 Stuttgart - 3. místo double
25.7.2019

Z TENISOVÝCH RAKET Ne vždycky je los přívětivý. První týden v červenci jely Nikola Tomanová a Karolína Kubáňová necelých 900 km autem na mezinárodní turnaj ITF s dotací 25.000 USD do německého Stuttgartu, aby si následně v kvalifikaci zahrály proti sobě. Lepší byla Karolína Kubáňová, která zvítězila 6:4, 1:6, 10:6. V kvalifikac... více informací

Domácí turnaj starších žáků a žákyň
25.7.2019

V prvních prázdninových dnech proběhl na domácí půdě turnaj starších žáků a žákyň. Obou kategorií se zúčastnilo 14 hráčů a 14 hráček. U Chlapců zvítězil nejvýše postavený hráč turnaje, domácí David Šimeček, který v celém turnaji ztratil pouze dva gamy. Na třetím místě ve dvouhře skončil Denis Bill. Ve čtyřhře se na třetím místě ... více informací

Dominik Kubatko vítězem turnaje dorostu
25.7.2019

Z tenisových raket Na začátku července proběhl v Ostravě - Porubě turnaj dorostenců. Dominik Kubatko bez ztráty setu kraloval celému turnaji. Z 23 hráčů nenašel přemožitele. Ve finále přehrál Matěje Foldynu 6:3, 6:1 a odvezl si první místo. Moc gratulujeme!... více informací

Jakub Kadora kraloval turnaji v Brně
25.7.2019

Z tenisových raket Jakub Kadora nenašel v Brně na turnaji kategorie "B" přemožitele. Turnaj se uskutečnil poslední víkend před prázdninami. Jakub jako nejvýše bodovaný hráč udržel pozici turnajové jedničky a bez ztráty setu vybojoval první místo. Ve finále porazil Roberta Rumlera 6:2, 6:1. Gratulujeme!... více informací

Starší žáci ve Studénce
25.7.2019

TENISTÉ INFORMUJÍ Vítězný turnaj pro Davida Šimečka, který prošel turnajem až do vítězného konce. Turnaj proběhl na konci června ve Studénce. David ve finále porazil Adama Kuřitku 6:0, 1:6, 11:9 a stal se vítězem. Martin Postupa skončil v soutěži jednotlivců na třetím místě, když v semifinále prohrál právě s klubovým spoluhráč... více informací

Olympiáda dětí a mládeže - 3. místo čtyřhra
25.7.2019

Dominik Kubatko a Martin Postupa byli nominováni a zúčastnili se Olympiády dětí a mládeže, která probíhala v Liberci. Dominik reprezentoval MS kraj ve starších žácích a Martin v kategorii mladších žáků. Dominik Kubatko skončil ve čtyřhře na třetím místě. Společně s Vojtěchem Petrem nestačili na dvojici Menšík - Vacula a prohráli... více informací

České akademické hry 2019
25.7.2019

Z TENISOVÝCH RAKET České akademické hry 2019 Daniel Bugel a Jakub Hadrava se zúčastnili jako reprezentanti vysoké školy Báňské Akademických her, které proběhly poslední týden v červnu v Brně. Kluci společně vybojovali ve čtyřhře první místo a získali titul Akademických mistrů. V semifinále porazili i dalšího orlovského hráče A... více informací

DESÁTÝ ROČNÍK GULÁŠFESTU OVLÁDLI PORUBŠTÍ HASIČI
24.7.2019

Letos se už po desáté konal v letním kině orlovský gulášfest. Návštěvníky čekal bohatý program. Podle veselé a uvolněné atmosféry se musí uznat, že Orlováky letošní ročník bavil více než vloni. Občany čekal historicky první gulášfest v opraveném areálu letního kina. „Konečně jsme se dočkali renovovaného areálu letního kina. Jso... více informací

VESŇÁCKÁ POUŤ
24.7.2019

Osmnáctého července se v Domově Vesna konala první „Vesňácká pouť“ nejen pro seniory našeho domova, ale i jejich rodinné příslušníky. Pouť začala kolem druhé hodiny, kdy byla možnost si zasoutěžit v hodu na koš, hod kroužky či hod na plechovky.  Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí byla střelnice a střelba ze vzduchovky.  V rá... více informací

Závody letního biatlonu
19.7.2019

V posledních letech stoupl zájem o biatlon a to se projevilo ve zvýšeném zájmu mladých sportovců. Vznikly nové kluby a výrazně stoupl počet sportovců. To vedlo k většímu důrazu na regionální závody a omezení přístupu na republikové závody. Nyní nestačí mít výkonnostní třídu, ale je nutno v regionálních závodech získat co nejvíce... více informací

Vracíme včely do přírody. Bez nich by ze světa zmizely tři čtvrtiny potravin
19.7.2019

Albert Einstein kdysi prohlásil, že až vymřou včely, lidstvo je přežije jen o čtyři roky. Nebyl bohužel daleko od pravdy. Značné  množství plodin, které naši zemědělci pěstují, totiž závisí na včelím opylení. Kdyby se rostlinám nedostalo, přišli bychom až o tři čtvrtiny běžných potravin. I přesto člověk svým působením dopustil, ... více informací

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26