Pestrá výstava orlovského Fotoklubu v Domě kultury

Průřez svou roční tvorbou představují členové Fotoklubu Orlová na své 4. velké výstavě, která se koná v orlovském Domě kultury. Ta nabízí ve dvou velkých sálech vystavená díla několika fotografických stylů, z nichž si mnohá nezadají s pracemi profesionálních tvůrců.

Stejně tak, jako jsou různé styly vystavovaných fotografií, jsou různá i místa, kde Orlovští tvořili. „Osobně jsem  připravil především snímky ze společného  víkendového pobytu členů Fotoklubů Orlová a Havířov v Sůlově na Slovensku, protože velmi rád fotografuji přírodní motivy. V Sůlově  jsme absolvovali náročnou okružní túru za nádherného podzimního počasí, okořeněného ranní mlhou,  s  výhledy na okolní skalní masivy s barevně pestrými stromy, což poskytlo nespočet témat na fotografování,“ popsal svou kolekci například dlouholetý orlovský fotograf jehož díla zdobí i oficiální městské materiály a mnohé další, Radislav Hájek.

Jeho kolekce obsahuje také dívčí portréty z ateliérové práce či infračervené fotografie zatopených stromů v krajině s probíhající hornickou činností.
Praha je zase neustálou inspirací dalšího ze stálých členů Fotoklubu Orlová Pavla Ličmana. „Do Prahy se vždy rád vracím a fotografuji tam při každém sebekratším pobytu,“ vyznává se orlovský fotograf, jehož však lákají i jiná témata.

Zajímavý osud má například vystavená fotografie kapek za oknem. „Tu jsem pořídil doma v Orlové,což je také důkazem, že se dá fotit i doma, v místech na první pohled nezajímavých,“ doplnil autor.

Čtvrtá roční výstava Fotoklubu Orlová se v místním Domě kultury koná do 15. prosince letošního roku.Připojené dokumenty:

Dokument ke stažení DOC [22.5KB]

Datum zveřejnění/aktualizace: 19.11.2008

Zpět na výpis