Po devátém kole je HC Orlová na pátém místě

Od posledního vydání Orlovských novin odehráli hokejisté HC Orlová další tři zápasy. V sedmém kole přivítali na domácím ledě HC Žďár nad Sázavou, poté zajížděli na horký led do Opavy a nakonec se v neděli střetli se svým velkým rivalem - Novým Jičínem. S možných devíti si Orlovští na své konto z těchto zápasů připsali šest, což je opravňuje sídlit na páté příčce. Nutno dodat, že v tabulce je šestnáct týmů. Vezměme to ale pěkně po řadě.

HC Orlová : HC ŽĎár nad Sázavou 4:2 (2:0,0:1,2:1)

S velkým otazníkem přicházeli fanoušci Orlové na zápas s neznámým Žďárem. Předchozích šest kol toho o našem soupeři příliš neprozradilo. Domácí se pustili do svého soupeře bez bázně a hany a po několika minutách byly obavy ze silného soupeře ty tam. Hosté ohrožovali našeho brankáře jen po chybách našich hráčů. V deváté minutě vybídl orlovský kanonýr ke skórování Samiece a ten nabízenou šanci proměnil v první branku zápasu. Když se v patnácté minutě opět po přihrávce Škatuly trefil Minařík, bylo jasné, že tři body by měly zůstat doma. Nejde se ale nezmínit o spoustě neproměněných vyložených šancí na hokejkách domácích borců. Kdyby skončila první třetina rozdílem pěti či šesti branek, nikdo by se ani nedivil. Je pravdou, že hosté do branky postavili "zeď",  nesoucí jméno Vejnar, jehož přilbu zdobil nápis prvoligové Jihlavy. Ve druhé třetině naši trochu odpočívali a nechali soupeře ve 34. minutě snížit na 2:1. Do třetího dějství však nastoupili opět naplno a v 51. a  52. minutě se dvěma "slepenci" odpoutali od svého soupeře na rozdíl tří branek. Na 3:1 dával Škatula a čtvrtou branku domácího celku zajistil jeden z nejmladších obránců celku velmi nadějný Tomáš Urbánek.

V 60. minutě ještě kosmeticky upravil hostující Plachý na konečných 4:2.

HC Slezan Opava : HC Orlová   4:1 (1:1,2:0,1:0).

Stále se zlepšující Opava byla pro naše borce daleko tvrdším oříškem, než předchozí soupeř. V první třetině jsme ještě dokázali držet s domácím celkem krok. Ve 12. minutě skóroval domácí Grofek, ale puk dopravil do sítě evidentně rukou. Bohužel jeho volejbalový zákrok viděli všichni, až na rozhodčí. Po krátké konzultaci ukázal k velkému překvapení hostů na středový bod pro vhazování. Orlová se nevzdávala a za dvě minuty bylo vyrovnáno. Přesným pasem našel Petr Škatula Minaříka a ten zavěsil. Hra se v prvním dějství přelévala ze strany na stranu, ale jak u domácích, tak u hostů kralovali brankáři. I ve druhé třetině si Orlová vypracovala několik slibných akcí, ale chyběla přesnější muška. Ve 32. minutě vyrobil jeden z orlovských beků hrubku, kterou využil  opavský Suška. Objel branku a nahrál zcela nekrytému Chalupovi. Na tento gól už Orlovští nedokázali odpovědět. Naopak v přesilové hře se devět vteřin před sirénou trefil Tichý a Opava vedla rozdílem dvou branek. Orlová sice vstřelila druhou branku, ale sudí zapískal dříve, a tak nemohla být uznána. V 57. minutě pečetil konečné vítězství domácí Kocián. Nutno dodat, že Opava byla lepším celkem, hlavně ve druhé a třetí třetině a vyhrála zcela zaslouženě. Náš celek se nevyvaroval spousty chyb, které domácí trestali.

HC Orlová: TJ Gedos Nový Jičín   4:3 (1:0,2:1,1:2)

Nedělní, deváté kolo přivítal domácí celek na svém stadionu v Orlové borce z Nového Jičína. Tým z Jičína známe jako velice houževnatý, bojovný a nadmíru těžký. V žádném případě nemohlo být o nějakém podceňování ani řeči. Hned úvod první třetiny patřil jasně hostům. Ti přehrávali naše hráče a nebýt pozorného Šafránka, který se nakonec ukázal být oním katem Jičína, asi by bylo zle.

Naštěstí se v 19. minutě při přesilovce strefil Petr Grygar a poslal tak domácí celek do kabin trochu klidnější. Orlová odehrála první třetinu velmi špatně a nebylo divu, že se tato hra a nasazení fanouškům nelíbila.

Ještě větší ránu všemu zasadila 26. minuta. Orlová hrála přesilovku, ale hrála ji tak špatně, že hostující Uhlář ve vlastním oslabení vyrovnal na 1:1.

Naštěstí o dvě minuty později se k odraženému puku dostal nejmladší hráč Orlové Václav Chomič, který svým prvním druholigovým gólem poslal Orlovou opět do vedení. Rozhodčí si pro nové vhazování museli vyzvednout nový puk, neboť ten předchozí skončil u Chomiče, jako cenná trofej a vzpomínka.

Ve 35 minutě vyjel zpoza branky Minařík a překvapil hostujícího Urbánka, který ještě vloni oblékal dres Orlové. Poslal mu puk mezi betony a Orlová vedla rozdílem dvou branek. Hosté působili lepším dojmem. Lépe bruslili a vypracovali si mnoho slibných akcí, ale stále se zlepšující Šafránek, jim doslova brnkal na nervy.

Ve třetím dějství se stalo to, co zákonitě muselo přijít. Svým tlakem si hosté ve 48. a 55. minutě vynutili vyrovnání a pokoušeli se z Orlové odvézt všechny tři body. V 59. minutě však nastoupil ten, na kterého snad myslela celá hala. Popravčí četa v podobě Škatuly, Potočného a Grygara poslala Jičín domů bez bodů. Martin Potočný přesnou přihrávkou zpoza branky našel Petra Škatulu, který se v takovýchto situacích nemýlí.

Je to paradox, že lepší tým odešel poražen, ale takový je sport. Orlová si tři body zasloužila za bojovnost a hru naplno až do posledních minut. Možná na obranu domácího celku můžeme říct, že Orlová se potýká s velkou marodkou.

Hráči sice hrají, ale spousta jich má teploty. To platí i o posledně jmenovaném kanonýru Orlové Petru Škatulovi, či o brankáři Dušanu Šafránkovi.

Byť byl soupeř z Nového Jičína lepším celkem, za bojovnost a hlavně za cenné tři body si zaslouží naši borci poděkování a uznání. V neděli přijede soupeř z Přerova a podle výsledků to bude opět tvrdý oříšek.     -re-

Datum zveřejnění/aktualizace: 15.10.2008