Dívčí síla v několika druzích výtvarného umění

Pokud máte chuť zpestřit si podzimní dny mladým a svěžím pohledem na umělecké směry ilustrace, grafiky, designu i fotografie, není nic snadnějšího, než vyrazit na výstavu čtyř mladých orlovských dam, nazvanou Jdeme dál… Ta se koná v Domě kultury města Orlové.

Svá díla tam ve dvou sálech v přízemí vystavují představitelky mladé talentované výtvarnické krve města. Barbara Širocká, která je spolu se svou mámou Alexandrou hlavní iniciátorkou výstavy, má zkušenosti se studiem výtvarnictví na vysoké škole v Hradci Králové. Studium nyní dočasně přerušila, protože ve své oboru našla profesní uplatnění v našem regionu a obě věci nešly časově skloubit.

Její tři mladší kolegyně, Lea Powieśniková, Kateřina Grossmanová a Gabriela Holpuchová studují grafické a výtvarnické obory na školách středních. „Všechny nás spojuje, že jsme chodily na orlovskou základní školu Karla Dvořáčka, která je známá svou rozšířenou hudební výchovou, ale daří se tam i výtvarnictví. To nás všechny učila moje máma, tak nás napadlo, že toto představíme také veřejnosti,“ říká Barbara Širocká.

Vytvořit celkový vzhled výstavy přitom nebylo jednoduché. Vždyť se zde střetává hned několik druhů výtvarného umění. Své místo tu má i umělecký design, nebo ukázky tvorby plakátů. Holkám se ale nakonec podařilo zvolit koncepci, která vše přirozeně propojuje a návštěvník akce se tak může kochat zajímavými pracemi mladých orlovských výtvarnic, které neruší a naopak na sebe přirozeně navazují.

Aby ne. Jak říká další z vytavujících dívek Lea Powieśniková: „Snažila jsem se vybrat ze všeho to nejlepší, co jsem zatím vytvořila.“

Příjemná a zajímavá výstava potrvá do pátku 24. října. Otevřena je od pondělí do soboty, vždy od 8 do 18 hodin.

Na snímku Lea Powieśniková a Barbara Širocká.

Datum zveřejnění/aktualizace: 10.10.2008