Úspěchy orlovské atletiky

Jako každý rok se sjelo do Brna na eurohry, které jsou považovány za neoficiální mistrovství Evropy žactva v atletice, velké množství závodníků. V letošním roce se jich zúčastnilo 900 závodníků z 80 oddílů a z 15 evropských zemí.

Samozřejmě, že naše děvčata u toho nemohla chybět. Závodnice se musely vyrovnat s chladným deštivým počasím, které ovlivnilo výsledky. Krejčová v kouli skončila až dvanáctá, Hanusková v dálce a na 60 m podala průměrný výkon a skončila hluboko v poli poražených, kde jen pro zajímavost startovalo 77 závodnic. Paluchové v míčku  chyběl jen krůček k postoupení do finále mezi osm nejlepších a skončila devátá.

Pěkného úspěchu dosáhla Emily Gerulová, která startovala v dálce a na 60 m. První den byly kvalifikace, v běhu vyhrála rozběh a na dálce skokem 464 cm vytvořila nový rekord her. Druhý den opět počasí nepřálo, Emily nedovedla zopakovat skok z předešlého dne a skončila na druhém místě výkonem 447cm za německou závodnicí, která skočila o 2 cm více.

Vše si vynahradila ve finále  na šedesátce, kde po velkém boji zvítězila časem 8,43 sec. Sezona nám pomalu končí, ještě zbývá několik závodů na dráze, začnou přespolní běhy a zimní příprava v tělocvičnách. Tímto připomínáme případným zájemcům o tento sport, že bližší informace najdou na stránkách města, nebo na tel. čísle 737 928 852.