Až poslední sekundy přinesly vítězství

 

FK Slavia Orlová-Lutyně – Avízo Město Albrechtice 1:0 (0:0).

Po úspěšném vstupu do nového ročníku a remíze v Kravařích se Slavia ve 2. kole domácí premiéry nedočkala. Po dvoudenním intenzivním dešti bylo hřiště natolik podmáčené, že se rozhodlo o odložení utkání s Brumovem, a proto Orlová opět vyjížděla ven, a to do Dolního Benešova, v minulé sezoně ještě účastníka MSFL. Utkání začalo oboustranně s dobře organizovanými obrannými řadami. Ze strany domácích se jako první osmělil ve 13. minutě Spruch, ale jeho prudkou střelu  ze 20 metrů Szarowski zneškodnil. Pak se do několika příležitostí dostala Slavia. V 15. minutě Bajzath zakončoval hlavičkou pěkný centr Kušníra, domácí brankář byl však na místě. O tři minuty později se snažil Bajzath zakončit pro změnu nohou, ale mířil těsně vedle. Ve 30. minutě Lička vyslal krásnou přihrávku do šance Kušníra, ten však přestřelil. V závěru poločasu se dostal k dalekonosné střele domácí Lhoťan, ale taktéž přestřelil.

Druhý poločas začal lépe pro domácí. Po zaváhání Prčíka se dostal do šance Štefek, avšak po obejití i Szarowského v orlovské brance střílel vedle. V 69. minutě mohl po úniku skórovat Holčák. Szarowski však jeho dělovku bravurně vyrazil na roh. Závěr utkání pak patřil jednoznačně Slavii. Nejprve Försterova střela šla těsně nad. Hned z následující akce střílel Kušnír jen těsně vedle a v 83. minutě Bajzath trefil jen tyčku domácí branky. Slavia si tak po dobrém výkonu zaslouženě odvezla bod z hřiště favorita.

V dalším týdnu se Orlová již konečně představila doma, a to proti těžkému soupeři z Města Albrechtice. Hosté přijeli s jednoznačným cílem neinkasovat a tomu přizpůsobili totálně defenzivní taktiku, se kterou si Slavia i přes velkou územní převahu nedokázala téměř celý zápas poradit. K největším šancím domácích patřila ve 30. minutě Försterova bomba, kterou gólman Albrechtic vyrazil jen nohou. Ve 36. minutě byl evidentně sražen v pokutovém území opět Förster, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Poté těsně minuly branku střelecké pokusy Bajzatha i Sochory.

Stejný obraz hry přinesl i druhý poločas. V 56. minutě přeloboval  brankáře Kopel, ale míč z brankové čáry vykopl obránce Los. Brankář Červenka pak s vypětím sil zlikvidoval šance Prčíka, Kušníra i nůžky Zdeňka Kadlčáka. Když už se zdálo, že utkání skončí bezbrankovou remízou, přišel infarktový závěr. V první minutě prodloužení předvedl neuvěřitelnou minelu Prčík a albrechtický Malý se ocitnul před Szarowskim úplně sám. Obešel domácího brankáře, ale trefil pouze tyč. Hned po následujícím protiútoku vybojovala Slavia roh. A téměř smutný hrdina předcházejících sekund Prčík se objevil na opačné straně hřiště, vyskočil nejvýše a hlavou vstřelil už ve 3. minutě prodloužení vítězný gól.

„Je dobře, že se k nám v závěru fotbalové štěstí neotočilo zády a můžeme si zaslouženě připsat tři body. Bude to určitě povzbuzení k dalším dobrým výkonům“ – zhodnotil utkání předseda FK Slavia PaedDr. Radislav Mojžíšek.

Slavia teď prožije dva „anglické“ týdny. Již ve středu 3. září hostí v 16:30 hod. Rýmařov. O víkendu zajíždí do Šumperka a ve středu 10. září v 16:30 hod. odehraje odložené domácí utkání s Brumovem.

-FK-


Datum zveřejnění/aktualizace: 2.9.2008

Zpět na výpis