Zlatá Emily Gerulová

   Sobota 21.června měla rozhodnout, jestli náš nemocemi oslabený kolektiv chlapců a děvčat dokáže obhájit prvenství žactva v Českém poháru turistických závodů z loňského roku a navíc

někdo z nich získá mistrovský titul.

   Mistrovství ČR v turistickém závodě pořádal KČT Ivančice u Brna, který tím zároveň oslavil 120.výročí svého založení. Tratě byly těžké nejen  vzhledem k převýšení cca 150 m, ale zejména k velmi teplému počasí (28° ve stínu). Azimuty opět potrápily, na což doplatila i naše starší žákyně, která závod své kategorie zahajovala. Naštěstí to byl jediný problém. Ostatní členové družstva zabojovali a ziskem tří mistrovských titulů se zasloužili nejen o vítězství v Bílém poháru soutěže družstev Mistrovství ČR, ale i v celkovém hodnocení Českého poháru.

   Od roku 2001 se hodnotí zvlášť kategorie žactva – Bílý pohár a dorostu+dospělých – Červený pohár. V Bílém poháru je nejúspěšnějším kolektivem KČT Orlová-Lutyně (7 vítězství), v Červeném poháru KČT Kralupy nad Vltavou (8 vítězství). Do družstva boduje pět nejúspěšnějších závodníků ze šesti kategorií žákovských a z osmi kategorií dorostu a dospělých.

   A kdo tedy navázal na šňůru mistrovských titulů, jejichž historie sahá až do roku 1987?

* Žáci 11–12 let: 1.místo Ondřej Genco (ČP 1.místo)

* Žákyně 11–12 let: 1.místo  Kateřina Ferdiánová (ČP 4.místo)

* Žáci 13–14 let: 1.místo Karel Podlesný (ČP 3.místo)

   Svými výkony za nimi o mnoho nezaostali: 2. Magdaléna Gencová (do 10 let), 4. Jana Zázvorková (11-12 let), 5. Daniel Novotný (13-14 let), 3. Táňa Fidlerová (17-18 let),

2. Jiří Vilhelm ml. (nad 35 let), 3. Petr Kohut (nad 35 let).

Družstva:                                  Mistrovství ČR   Český pohár                 Počet organizací

*Žactvo – Bílý pohár                  1.                                 1.                     33

*Dorost,dospělí – Červený pohár             5.                                 8.                     31

   Všichni jmenovaní závodníci byli nominováni do reprezentace ČR, kde nás budou zastupovat na Mezinárodním mistrovství v turistickém závodě, které se bude konat 13. září  ve slovenském Bardejově. Přejeme jim další sportovní úspěchy!

Jiří Vilhelm,

KČT Orlová-Lutyně

Připojené dokumenty:

Dokument ke stažení DOC [59.5KB]

Datum zveřejnění/aktualizace: 11.7.2008

Zpět na výpis