POZVÁNKA STAROSTY

O víkendu 24. až 25. května přijďte na DNY MĚSTA ORLOVÉ!

Úvodem něco z historie.  Dny města Orlové se poprvé uskutečnily v roce 1997. K jejich zavedení tehdejší radní inspirovaly tradiční slavnosti v partnerském městečku Rydultowy. První čtyři roky byl ve znamení Dnů města celý květen, od pátého ročníku se program soustředil do dvou víkendových dnů. Součástí oslav však zůstal bohatý doprovodný program.

Mnozí z nás ještě mají v paměti zdařilý propletenec nejrůznějších druhů zábavy z loňského roku a už je tu nový, již 12. ročník. I tentokrát jsme pro Vás připravili pestrý a bohatý program, v jehož průběhu si přijdou na své všechny věkové kategorie, od těch nejmladších až po ty nejstarší.  Jen tak namátkou – v sobotu se představí ROCK x ROLL BAND MARCELA WOODMANA, což je jedenáctičlenná parta výtečných muzikantů a zpěváků v čele s charismatickým showmanem Marcelem Woodmanem. Zajímavá bude i jedinečná show v podání dvojníka Pala Habery a doprovodné skupiny TEAM revival. Pamětníci si určitě rádi poslechnou Dalibora Jandu, populárního zpěváka a skladatele a trojnásobného zlatého slavíka s nesmrtelnými hity „Hurikán“ a  „Žít jako kaskadér“.

V neděli by si zejména starší ročníky neměly nechat ujít Dolnolutyňskou dechovku, která jim zahraje pro potěšení a všechny věkové kategorie zcela jistě přiláká ČECHOMOR – česká hudební skupina, produkující lidové písně a sbírající ocenění za píseň roku, album roku či nejprodávanější DVD.

Dvoudenní maratón dobré zábavy uzavře jedna z našich nejúspěšnějších kapel a držitel Zlatého anděla za album i kapelu roku - SUPPORT LESBIENS.

Vážení a milí, dovolte, abych Vás co nejsrdečněji pozval na letošní Dny města Orlové, které se uskuteční o posledním květnovém víkendu ve dnech 24. a 25. května v areálu letního kina v Orlové-Lutyni.  Je to milá tradice s cílem poskytnout občanům kulturní vyžití, pobavit je a současně v nich upevnit sounáležitost s městem. Vždyť nejen prací je člověk živ.

Věřím tedy, že mé pozvání přijmete a společně s námi oslavíte DNY MĚSTA ORLOVÉ, které jsou tady pro Vás, pro Vaši zábavu a potěšení.

MUDr. Jiří Michalík

starosta města