Orlová měla zastoupení na Evropském poháru v lezení v Praze

Hlásí se zpravodaj z dějiště mezinárodního závodu EYC Prague 2008. Máme víkend 17 a 18 května 2008 a v Praze na Smichově v Hudy OFF centru probíhá Evropský pohár mládeže ve sportovním lezení na obtížnost. Horolezecký kroužek při SK Gymnázia Orlová-Lutyně má poprvé na tento závod nominovaného závodníka. Náš závodník Dominik Uher se nominoval díky umístění na 5. místě v závodě ČPML v Hořicích.

Průběh závodu je obdobný jako na národních závodech. Na závodníky čekají dvě kvalifikační cesty, ve kterých se rozhodne o 10 finalistech. V kategorii Male A, kde je zařazen Dominik bylo zaregistrováno celkem 35 závodníku z 13 zemí. Celkem se závodu účastní 187 závodníků z 21 zemí v šesti kategoriích. Úroveň závodníků v Evropě je rozhodně vyšší a naší závodníci se musí vždy snažit, aby uspěli. Z každé země může být nominováno maximálně čtyři závodníci a pořadatelská země má právo nominovat šest závodníků. Dominik se umístil po kvalifikaci na celkovém 31 místě, kdy na stejném místě skončil v obou cestách. Ač na první pohled toto umístění může vypadat jako neúspěšné, při uvedení výsledků ostatních kluků z ČR v této kategorii, můžeme být spokojeni. Nejlepší český závodník skončil na 24. místě (Martin Šifra) a za Dominikem na 34 místě byl Filip Harna. Zítra 18. 5. Nás čeká finále všech kategorií, kde se probojovali jen tři čeští závodníci. Ondra Adam, kategorie Male B, postupuje z 1. místa stejně jako Martin Stráník v kategorii Male Juniors. Silva Rajfová pak v kategorii Female Juniors postupuje ze 4. Místa.

V sobotu 24. Května nás čeká druhý závod ČPML, kde se definitivně rozhodne o čtyřech závodních, kteří pro letošní rok budou reprezentovat ČR v této kategorii. Dominik je zatím pátý a tak má šanci se do této čtveřice probojovat.

Foto: Lumír Návrat


Datum zveřejnění/aktualizace: 19.5.2008

Zpět na výpis