Ohlédnutí za Orlovskou orlicí

27. dubna 2008 v neděli ožil Dům kultury města Orlové tóny krásné hudby v rytmech standardní a latinskoamerické hudby. Sjely se zde páry z České republiky, Slovenska a Polska, aby změřily své síly na tanečním parketě s konkurencí. A jak si vedly domácí páry v domácím prostředí?

Jaroslav Hošovský a Barbora Sokolová potvrdili, že jsou favorité ve své kategorii tř.D ve standardních tancích a suverénně si vytančili první místo a také dostatek bodů pro zisk vyšší taneční třídy C. V soutěži „céček“ , která pro ně byla premiérová si také vedli výborně , protančili se až do finále a skončili těsně pod stupni vítězů a to na 4. místě. V latinskoamerických tancích již mají třídu B a v této soutěži, která byla vrcholem Orlovské Orlice získali nakonec 6. místo.

Dalším párem, kterému domácí parket přinesl úspěch byli Michal Hluchník a Petra Šarmanová. Ve standardních tancích tř. C hlavní kategorie výborným výkonem dotančili na bronzovou příčku, stejně tak i v latinskoamerických tancích, kde získali vyšší výkonnostní třídu.

V juniorské kategorii tzv. Hobby párů uspěl Daniel Renta a Kateřina Buzková – velmi pěkným výkonem skončili těsně za zlatou medailí a z Orlové si tentokrát odvezli medaili stříbrnou z kategorie starších juniorů, v této kategorii obsadili medailovou pozici také Martin Sobotík a Veronika Hajdušíková a to 3. místo. Daniel s Katkou přidali navíc ještě 3. místo v kategorii Junior I Hobby.

Také kategorie Hobby Dospělí byla pro Orlovské páry úspěšná – hned čtyři páry ve finále si rozdělily umístění takto: 2. místo Lumír Návrat a Milada Píšová, 3.místo Hanuš Slavík a Jana Nová, 4.místo Michael Matyášek a Kristýna Mlynářová, 5. místo Jindřich Fojtík a Klára Konečná.

Jan Kubek a Beata Čupová v kategorii Hlavní tř. C  získali ve standardních tancích 6. místo a také v latinskoamerických tancích tř. D to bylo finálové 6. místo. Tomáš Waloszek s Terezou Čapandovou ve standardních tancích tř. D skončili na 6. místě a v latině na místě 9.  Jakub Čvirik s Veronikou Hošovskou, pro které to byla poslední společná soutěž, se umístili na 11. místě ve standardních tancích kategorie Junior tř. D a na 14. místě v tancích latinskoamerických.

V Kategorii těch nejmenších si svou první soutěž vyzkoušeli děti z přípravky  René Psota a Daniela Bolfová, kteří se v kategorii Děti Hobby umístili na 8. místě. Ve starší kategorii Junior I Hobby si svou první soutěž také zatančili Martin Šustek a Markétka Sobotková se ziskem 9. místa.

Chtěli bychom moc poděkovat Městu Orlová a Domu kultury města Orlové za možnost uspořádat tuto krásnou soutěž, zároveň také Dolu Karviná za finanční pomoc a hlavně všem, kteří  se podíleli na zdárném průběhu soutěže a pomohli nám vytvořit výborné zázemí.

Všechny z Vás, kterým se tanec líbil, kteří rádi tančíte bychom rádi pozvali do svých řad. Od září začínají taneční kurzy jak pro mládež, tak pro dospělé v Domě kultury města Orlové, od září také Taneční klub Domino přibírá do svých řad nové tanečníky ve věku od 8 – 15 let. Pokud máte zájem informace najdete na našich www stránkách: www.tkdomino-orlova.cz nebo na tel: 736772883

Nastančenou se těší Jaroslav Jaglarz a Kateřina Balcarová, TK DOMINO ORLOVÁ

Datum zveřejnění/aktualizace: 6.5.2008