Doma jen remíza

* FK Slavia Orlová – Lutyně – FK Bystřice pod Hostýnem 1:1 (0:1)

Po vítězném utkání s Rýmařovem zajížděla Slavia na hřiště Slavičína, dalšího mužstva z čela tabulky.Celé utkání se hrálo za vydatného deště, ale i přes nepřízeň počasí se hrál velmi slušný fotbal. O výsledku naprosto vyrovnaného utkání rozhodla už 4. minuta. Trestný kop zachránil domácí Vacula. Jeho prudká střela orazítkovala břevno a odražený míč dorazil do sítě Švach – 1:0. V 19. minutě měl na kopačce vyrovnání Široký.Míč mu však na malém vápně v blátivém terénu odskočil. Ve 23. minutě se pak pokusil prudkou přihrávkou dorazit skluzem do branky domácí Hořák. Jeho pokus šel ale vedle.

Velmi pěkný okamžik, který měl být korunován brankou, předvedl v 51. minutě orlovský Kopel.Jeho efektní nůžky skvěle vyrazil domácí brankář Mendl.

V 59. minutě se opřel do míče slavičínský Vacula.Jeho střelecký pokus asi z 20 metů skončil vysoko nad brankou. Lepší mušku měl tentýž hráč ještě o 20 minut později, ale trefil pouze břevno. Před koncem utkání měl velmi aktivní Vacula jště jeden střelecký pokus, ale ten zneškodnil tradičně spolehlivý Szarowski.Vyrovnané utkání, kterému by spíše slušela remíza, tak skončilo šťastným vítězstvím Slavičíma.Následně doma pak Slavia přivítala celek FK Bystřice pod Hostýnem. Již samotný začátek naznačil, že půjde spíše o taktickou bitvu, protože vše se odehrávalo mezi oběma šestnáctkami. Určitou změnu vnesl do utkání brankář Slavie Szarowski, který chybným odkopem ve 30. minutě nabídnul šanci Kušíkovi, který pohodlně zavěsil – 0:1. To donutilo pochopitelně Orlovou k větší aktivitě. V první půli měl šanci na vyrovnání Široký, ale jeho prudká  střela proletěla několik centimetrů nad břevnem.

Ve druhé půli vlak Slavie ještě zesílil. Blízko k vyrovnání měl Kadlčík po sólové akci, ale v poslední chvíli mu ukopl míč hostující obránce. Vyrovnávací gól přišel až v 61. minutě a pro Orlovou netypicky ze standartky. Po rohovém kopu se nejlépe orientoval Kopel a vyrovnal 1:1. Po vyrovnávací brance Orlová ještě více přitlačila. Oživení do její hry přinesl mladý Tomáš Večorek, který ihned po svém nástupu v 70. minutě prověřil hostujícího gólmana tvrdou střelou. Slavia byla sice v tlaku, ale hosté měli nebezpečné brejky a když se k nim připojily tentokráte i chyby v orlovské obraně, rázem byly šance na rozhodnutí na obou stranách. Dvě tutovky měli hosté. Při první z nich Drozd vyhlavičkoval míč z prázdné branky a po hrubé chybě otčíka šli hosté sami na domácího brankáře, ale ten fantastickým zákrokem napravil svoji chybu z 30. minuty. Těsně před závěrečným hvizdem mohl rozhodnout ve prospěch Slavie Tomáš Večorek. Ve skluzu trefil míč, který minul o 20 centimetrů opuštěnou branku Bystřice.

Vzhledem k hektickému závěru, kterým mohly oba celky strhnout vítězství na svoji stranu, se nakonec remíza jeví jako spravedlivá.