Vstup do sezony turistických závodů se vydařil

   V sobotu 29. března se sešlo více než 150 závodníků od těch nejmenších až po veterány, aby si prověřili svou fyzickou zdatnost a pozapomenuté znalosti a dovednosti z oblasti výkonnostní turistiky. Pořadatelem prvního závodu krajského poháru byl turistický oddíl mládeže (TOM) Žlutý kvítek z Palkovic, který se tohoto úkolu zhostil sice poprvé, ale úspěšně. Tratě závodu byly vlivem počasí z předcházejících dnů těžké, rozbahněné, převýšení i azimuty daly všem zabrat, ale většina závodníků si s těmito podmínkami dokázala poradit.

   A jak si tedy vedli naši závodníci, kteří již léta patří k absolutní republikové špičce v turistických závodech? Posuďte sami!

* Žactvo do 10 let: 5. Alexandr Kožusznik a Martin Marek, 8. Ondřej Makúch a Filip Wranik

* Žactvo 11-12 let: 1. Ondřej Genco, 14.Vojtěch Rumpel, 1. Jana Zázvorková, 4. Kateřina Ferdiánová, 7. Veronika Mareková, 11. Kateřina Uhrová.

* Žactvo 13-14 let: 1. Daniel Novotný, 8. Lucie Loučímová

* Dorost 15-16 let:  2. Eva Štorková

* Dorost 17-18 let:  1. Táňa Fidlerová, 4. Lenka Hrdinová, 3. Jiří Štork

* Dospělí do 35 let: 4. Veronika Kohutová

* Dospělí nad 35 let: 1. Jiří Vilhelm ml., 2. Petr Kohut, 7. Jan Štork, 1. Eva Vilhelmová

  Uspěli jsme rovněž jako kolektiv (boduje 7 nejúspěšnějších závodníků). Počtem bodů 697,6

jsme zvítězili před domácím Žlutým kvítkem (666,8 bodů) a Divočáky z Frýdlantu nad Ostravicí (648 bodů).

   V prvním závodě sezony se ještě projevily nedostatky, které měla na svědomí především nervozita a u nováčků i nedostatek zkušeností. V dalších závodech bychom se měli dále zlepšovat. Poznáme to především 26.dubna v Orlové na mistrovství Moravskoslezského kraje, na které zveme všechny, kteří se chtějí seznámit s tímto  náročným, ale zajímavým sportem.

Jiří Vilhelm

KČT Orlová-Lutyně

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 22.4.2008

Zpět na výpis