Stoly plné tuňáků, lososů, krabů a kanadských humrů

 

Kdo neví, jak naložit s volným večerem, když venku poprchává a počasí nepřeje, má možnost navštívit ve středu 23. 4. a ve čtvrtek 24. 4. ostravský hotel ATOM, kde bude probíhat gastronomická akce Dary moří pro naše labužníky.

Už před časem jsme si při naší podzimní akci, která navazuje na výlovy rybníků a nabízí pokrmy ze sladkovodních ryb, ověřili, že Ostravanům ryby chutnají a že na ně takzvaně ´slyší´. Takže jsme se rozhodli zkusit to i s dary moří a v roce 2006 jsme uspořádali první gastronomickou akci tohoto druhu. Opět s úspěchem. A nová tradice byla na světě,“ vysvětluje Lubomír Bárta, ředitel hotelu ATOM.

Pro hosty hotelu ATOM jsou 23. a 24. 4. připravena nejrůznější gastronomická překvapení. „Jídelní lístek bude nabízet 12 druhů ryb v různých úpravách,“ upřesňuje nabídku šéfkuchař Otto Kokoszynski. „Gurmánům nabídneme mimo jiné kanadského humra gratinovaného s bylinkovým máslem a parmazánem, podávaného se zeleninou ratatouille, chipsy z bílého chleba a omáčkou aioli. Kdo bude chtít ochutnat více druhů ryb najednou, může zvolit rybí špíz Neptun z lososa, mečouna, pacifické tresky a krevet, případně půlkilovou mísu specialit z ryb a darů moře, která je složena z mořského jazyka, lososa, pacifické tresky, sépiových kroužků, chobotniček a ústřic.“

Gastronomická akce se samozřejmě neobejde bez kvalitního vína, tentokrát je partnerem hotelu ATOM společnost Vinné sklepy Valtice.


Datum zveřejnění/aktualizace: 22.4.2008

Zpět na výpis