Po porážce návrat do starých kolejí

FK Slavia Orlová-Lutyně – Jiskra Rýmařov 1:0 (0:0).

Do Bohuslavic přijela Orlová se snahou potvrdit dobré herní jarní výsledky. Začátek utkání tomu i nasvědčoval. Lukan nejprve z brejku a o chvilku později střelou ze střední vzdálenosti ohrozil domácí branku, ale brankář Juras vše vyřešil.

Bohuslavice z první vážnější šance šly do vedení. Po rohovém kopu Cverna vyskočil nejvýše a skóroval – 1:0. Další vývoj utkání vzali do svých rukou bohužel arbitři. Není zcela průkazné, zda to byl akt pomsty nebo zásluha zachraňujících se Bohuslavic, ale tak jednostranné řízení utkání určitě nikdo z přítomných diváků asi neviděl. I ty nejjasnější fauly, jako kupříkladu držení za dres Lukana, na slavistické fotbalisty byly naopak pískány proti nim. Totéž bylo s ofsajdy. A tak se Orlová pochopitelně k ničemu nedostala. Domácí ve 30. minutě ještě zahrozili Buhlem po chybě Věčorka, ale jeho střela šla mimo.

Po přestávce i přes totální nepřízeň rozhodčích začala Slavia tlačit. Ve 49. minutě byl neoddiskutovatelně sražen v pokutovém území orlovský Bajzath, ale k údivu všech se penalta nepískala. Za malou chvíli hrál domácí obránce ve vlastní šestnáctce rukou. I domácí přestali hrát a čekali smířeně hvizd rozhodčího Kantora, ale ten opět nepřišel. V 54. minutě mířil Novák těsně mimo branku.

Pak přišly chvíle Bohuslavic. Nejdříve v 55. minutě Buhla přestřelil branku a následně se vyznamenal Szarowski v brance Slavie, který vychytal tutovku Hodoně. V 66. minutě po neodmávaném ofsajdu se dostal do šance Odstrčilík, který trefil břevno. Odražený míč pak dopravil do sítě nekrytý Adam – 2:0. Orlová  i za této situace  se snažila hrát svůj fotbal a dočkala se konečně odměny v 71. minutě. Drozd po narážečce s Koplem snížil na 2:1 a Slavia šahala po vyrovnání.

Vyvrcholení rozhodcovské zvůle byl závěr zápasu.V poslední minutě utkání si sám domácí brankář Juras srazil vysoký centr do branky. V okolí několika metrů nebyl žádný hráč Slavie. Ti po chybě brankáře oslavovali vyrovnání a včetně domácích hráčů odcházeli do středu hřiště rozehrát. K údivu všech rozhodčí odpískal faul na brankáře.

“Utkání jsem přímo neviděl a k výkonům rozhodčích se zpravidla nevyjadřuji“ – reagoval na utkání předseda Slavie Radislav Mojžíšek. „ Informace, které však mám od nezávislých osob a nikoli jen od našich fandů mne utvrzují v tom, že v naší kopané opravdu ještě není vše v pořádku. Když jsme si před týdnem mysleli, že kritika rozhodčích v tisku ze strany našeho trenéra Čopjaka je přehnaná, po tomto utkání si to už řada našich příznivců nemyslí. Jako klub těžce od sponzorů sháníme finance, abychom všechna naše mužstva dobře připravili po sportovní stránce, aby dobře reprezentovala naše město. Pak se ale ukáže, že vše je zbytečné, protože vyhrávají jiné faktory. Po tomto utkání mi ani tak nejde o zmařené body, které jsme si určitě zasloužili, ale o hráče, kteří se poctivě připravují na každé utkání po svém zaměstnání, a pak jsou obětí takto absurdního divadla“ – uzavřel svůj názor na průběh utkání předseda.

Před týdnem přivítala Slavia na svém hřišti další skvělý tým z čela soutěže – Rýmařov. Úvodní půlhodina byla spíše oťukávání a nepřinesla vyložené šance a Rýmařov měl mírnou převahu, z které se pokoušel ohrozit i branku domácího Szarowského, ale střelci měli hodně vychýlenou mušku a branku netrefili. Fotbal se začal skutečně hrát až od 32. minuty, kdy Hanusek pronikl přes střední beky, ale dostal přihrávku na paty a tím se akce zbrzdila. V 39. minutě se dostal do vápna Kadlčák, ale míč dobře netrefil a slabou střelu gólman hostí zlikvidoval. Do 2. poločasu nastoupila Slavia s iniciativou překonat obranu hostí. Paradoxně obraz hry ve prospěch Orlové změnilo vyloučení Hanuska v 56. minutě. Rýmařov vycítil šanci a začal se více tlačit do útočné fáze a otevřel hru. Slavia se v obraně ještě více semkla a začala hrát na brejky. Rýmařov se přes domácí obranu prakticky nedostal, ale naopak Orlová se začala prosazovat. Obrovskou šanci měl v 52. minutě Kopel, ale ze dvou metrů trefil jen brankáře. Nádhernou akci měl i Drozd v 73. minutě, ale jeho gólovou přihrávku v poslední chvíli zachytila hostující obrana. Snaha Slavie byla korunována v 82. minutě, kdy po centru Prčíka se dostal k míči Široký a nekompromisně zavěsil – 1:0. Rýmařov, i když měl početní převahu, prakticky za 2. poločas nic nevymyslel. Výjimkou byla pouze přízemní střela Ondrůška, se kterou si Szarowski poradil.

“Jsem rád, že jsme se vrátili k vítězné sérii a kluci ukázali, že jsou schopni porážet i ty nejsilnější celky divize. Pochvalu si zaslouží všichni za maximální výkon, kterým strhli na sebe vítězství i za nepříznivého početního stavu. A oproti výhradám k výkonu rozhodčího v minulém kole musím dnes konstatovat, že i přes skutečnost, že jsme měli vyloučeného hráče, byl jejich výkon dobrý a spravedlivý. Jsem rád, že posuzování utkání v Bohuslavicích bylo zřejmě jen černou výjimkou,“ – zhodnotil utkání předseda klubu Slavia Radislav Mojžíšek.

Další utkání hraje Slavia ve Slavičíně a doma se opět představí v sobotu 26. dubna v utkání s Bystřicí pod Hostýnem.

-FK-


Datum zveřejnění/aktualizace: 18.4.2008

Zpět na výpis