Oblastní přebor severní Moravy

Dne 8.března proběhly v Orlové oblastní přebory kategorií hráčů do13 a do 17 let v badmintonu, které byly kvalifikací na nadcházející Mistrovství republiky.

Při čtení výsledků se může nezasvěcenému čtenáři zdát, že se jednalo o otevřené mistrovství Orlové, ale v soutěži startovali hráči z celé severní Moravy. Orlovští hráči získali kromě dvouhry dívek do 17 let všechna první místa a obsadili řadu míst na stupních vítězů.

100% úspěšný byl v kategorii do 17 let Vojta Šelong, který zvítězil ve dvouhře, ve čtyřhře spolu s Marianem Chobotem a ve smíšené čtyřhře s Janou Žwakovou. Ve dvouhře chlapců získal 3. místo Marian Chobot, ve čtyřhře chlapců vybojoval 3.místo Tomáš Salamon spolu s Tomášem Sonnkem z Č. Těšína. Ve dvouhře dívek si do Přerova vítězství odvezla Zuzana Pavelková, druhá skončila Jana Žwaková a třetí Eva Gavelčíková. Pár Žwaková – Gavelčíková zvítězil ve čtyřhře, kde 3. místo získaly Katka Jurčíková s Brigitou Paluchovou.

Vojtu Šelonga v kategorii třináctiletých napodobila 3-násobným vítězstvím Irena Mališová, která zvítězila ve dvouhře, ve čtyřhře spolu s Martou Jančatovou z Klimkovic a ve smíšené čtyřhře s Matějem Klupou.Ve čtyřhře dívek získaly 3.místo Tereza Pátrová s Pavlou Drapáčovou. V chlapecké kategorii získal titul oblastního přeborníka Matěj Klupa, který ve finále porazil Martina Gajdošíka a třetí skončil Jan Mihalkanin.Ve čtyřhře zvítězili Jan Mihalkanin s Kristianem Zifčákem, když porazili ve finále pár Klupa - Šístek(z Přerova), třetí skončil Gajdošík s Riedlem (z Přerova). Ve smíšené čtyřhře  za vítězným párem Klupa – Mališová skončili Gajdošík s Drapáčovou a na třetím místě Mihalkanin s Pátrovou a Zifčák s  Kelnarovou (z Kopřivnice).

Všem našim hráčům děkujeme za předvedené výkony a přejeme další sportovní úspěchy!

Datum zveřejnění/aktualizace: 19.3.2008