Bodové očekávání se nenaplnilo

FK Slavia Orlová-Lutyně – Velké Karlovice 0:0.

Po kvalitní přípravě nastoupili hráči Slavie do prvního jarního utkání s jednoznačným cílem zúročit zimní dřinu v mistrovské body. A tak utkání začalo od první minuty tlakem domácích, který byl místy až drtivý. Během první čtvrthodiny si Orlová připravila čtyři vyložené šance, ale při hostujícím gólmanovi stálo obrovské štěstí. Už v 5. minutě vykopávali hosté z brankové čáry střelu Hanuska. V 10. minutě opět Hanusek po centru Širokého mířil z voleje těsně vedle. Mimo tyče šla těsně i střela Širokého ve 12. minutě a v 15. minutě nastřelil opět velmi aktivní Hanusek ve vyložené šanci jen brankáře hostí.

Velké Karlovice zjistily, že v otevřené partii s Orlovou nemohou uspět, a proto začaly bránit místy až s deseti hráči a nejčastějším projevem jejich hry byl odkop míče, který se na půli Slavie snažil k brejku zachytit osamělý útočník Machálek. A tak po drtivém tlaku domácích, kdy hosté zahrozili jen dvakrát, a to v případě Orszaga jen nahodilým pokusem z 30 metrů byl o poločase bezbrankový stav. Bohužel i druhá půle byla jako přes kopírák stejná. Tlak Slavie byl ještě markantnější a hosté se do šance již nedostali vůbec. Bohužel pro Orlovou jim totální obrana se zakopáváním míčů vystačila až do 90. minuty a nezaslouženě si odvezli z Orlové bod.

„Snahu našemu mužstvu nelze upřít, avšak v útoku jsme bohužel zklamali. Branka měla padnout hned na počátku utkání, kdy jsme měli vyložené šance. Soupeř by pak musel hrát úplně jinak. Jeho totální defenzíva slavila úspěch a my jsme v jednoznačném utkání přišli zbytečně o dva body,“ – hodnotí výsledek bezprostředně po utkání předseda FK Slavia Dr. Mojžíšek.

K dalšímu utkání zajíždí Orlová do Kravař a doma se představí až 29. března v utkání s městem Albrechtice.

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 18.3.2008

Zpět na výpis