HC Orlová přehrála favorizovaný Přerov

Domácí celek bojuje o umístění v osmičce, což by mu zajistilo vstupenku do play-off. V opačném případě bychom museli sáhnout hluboko do minulosti, abychom zjistili, kdy se hrál play-off bez účasti našich hokejistů.

Na orlovský led přijeli borci z Přerova, kteří v letošní sezoně patří mezi vysoce favorizovaný celek. Odpovídá tomu i jejich postavení v tabulce. Neustále se pohybují okolo třetího místa.

Orlovští hokejisté byli připraveni pobít se s tímto celkem a získat tolik potřebné tři body. Domácí nastoupili v kompletní sestavě s Michalem Holešem v brance. Úvod zápasu sliboval, že se diváci mají na co těšit. Škoda, že napjatou hokejovou atmosféru kazilo několik přerovských fanoušků, kteří notně posilněni alkoholem, nejdříve rozbili skleněnou výplň dveří a poté si to chtěli rozdat s domácími pořadateli. Vedení orlovského hokeje však neponechalo nic náhodě a připravení strážníci městské policie bleskově zasáhli. Někteří horliví aktéři se nechali uklidnit, jiní skončili na záchytce.

Vraťme se ale na led. Po několika šancích Orlové v úvodu se ke slovu dostali hosté a v 8. a ve 14. minutě ukázali svou sílu. Dokonale využili chyb obránců naší první pětky a přetavili je na dvoubrankové vedení.

Přihrávky, kterou poslal Michal Holeš na útočnou modrou, se zmocnil přerovský útočník a nikým neatakován poslal svůj celek do tříbrankového vedení. Byla to hrubka Michala Holeše, za kterou se spoluhráčům ihned omluvil a nechal se vystřídat.

Na led nastoupil René Urbánek, jehož mnozí znají jako dlouholetého strážce svatyně Nového Jičína. Po první třetině notně akcie domácího celku klesly a museli bychom hodně dlouho hledat někoho, kdo by doufal v obrat zápasu.

Do druhé třetiny jakoby nastoupil jiný tým. Obránci pracovali jako dokonalý stroj. Hostující útočníci měli problémy se prosadit a když už se tak stalo, narazili na Urbánka, který působil sebejistě a zaskvěl se několika vynikajícími zákroky.

Ve 25. minutě našel Vašek Studený Víta Stránského a ten svou brankou, jako by nalil   spoluhráčům do žil živou vodu. Najednou byli u puku vždy dříve a jejich snaha vstřelit branku byla evidentní. Ve 26. minutě vyzval Mintěl pěknou přihrávkou Ondru Šedivého. Ten se sjel po levé straně, ale hostující obránce byl rychlejší. Ondra se musel v mžiku rozhodnout, zda zajede do rohu odkud se pokusí vyrotovat, nebo vytřelí. Zvolil si druhou možnost, která se ukázala jako správná. Puk prošel Krejčího výstrojí a skončil v brance. Ve 37. minutě po závaru před brankou hostí brankář Přerova  hodil hokejkou, za což hlavní arbitr Jeřábek zkřížil ruce nad hlavou. K trestnému střílení se postavil Daniel Tomášek, který nedal Krejčímu šanci. Do třetího dějství se nastupovalo za stavu 3:3.

Ve 43. minutě se po přihrávce kapitána mužstva Martina Potočného opět trefuje Daniel Tomášek a Orlová se dostává do vedení. Přerov se snažil o vyrovnání, ale domácí celek už žádné korigování výsledku nedopustil.

Po vynikajícím zápase zůstaly zaslouženě tři body v Orlové.