ZE 14 ŠACHISTŮ JE 11 ORLOVSKÝCH ODCHOVANCŮ

V sobotu 19. a v neděli 20. února pokračovaly šachové soutěže družstev dospělých. Družstva jsou 8 členná a v každé soutěži hraje 12 družstev systémem každý s každým. Vítěz postupuje do vyšší soutěže a poslední 3 padají do nižších soutěží.

Šachový oddíl SK Slavia Orlová má družstvo „A“ v druhé nejvyšší soutěži 1. ligy Východ, družstvo „B“ ve 2. lize „F“, družstvo „C“ hraje krajský přebor, družstvo „D“ okresní přebor a družstvo „E“ bylo rozpuštěno do ostatních družstev, protože se nepodařilo naplnit okresní soutěž družstvy, které při COVIDU 19 se staršími hráči nechtěli soutěž hrát. 

Soutěž 1. ligy Východ se hraje novým způsobem, jednou za měsíc po celý víkend v sobotu a v neděli. Soutěže jsou střídavě jeden víkend doma a za měsíc venku. Družstvu „A“ se moc nepovedl začátek soutěže a po dvou prohrách se potácelo na konci tabulky. Pak zavelel kapitán družstva Jiří Novák do útoku, a po třech vítězstvích jsme se odlepili od dna.

Rozhodující pro další působení v 1. lize byl 19. a 20. únor, kdy se hrálo s Třincem, který byl na 2. místě a pomýšlel na postup do EXTRALIGY. Druhý zápas byl s Českým Těšínem, který uzavíral tabulku, a body zde byly povinností. V sobotu jsme nastoupili v nejsilnější sestavě proti Třinci s cílem udělat aspoň nerozhodný výsledek a získat 1 bod. K našemu překvapení byl soupeř postižen COVIDEM a hrál značně oslabený, což nám zvýšilo šance a po pětihodinové bitvě jsme zvítězili 6½:1½ a vybojovali 3 body.

Dobře naladěni ze sobotní výhry jsme nastoupili proti Českému Těšínu a rovněž vyhráli vysoko 6:2. Ziskem 6 bodů z posledních zápasů jsme se posunuli v tabulce na 5.místo, a vzhledem k vyrovnanosti celé soutěže budeme bojovat v posledních dvou zápasech doma o medailové umístění. Nejvíce si ceníme v družstvu toho, že ze 14 hráčů je 11 odchovanců Orlové mladší 25 let, což nám dává dobrou pozici do budoucna.

Ještě lepší výsledek má družstvo „C“ v krajském přeboru. Utkání se hrají pravidelně v neděli co dva týdny, jednou doma a podruhé venku. Družstvo „C“, které z 8 utkání vše vyhrálo a je na prvním až druhém místě s 24 body. Má jeden odložený zápas s Karvinou, která je předposlední. Vítězství v krajském přeboru by znamenalo postup do 2.ligy, kde už jedno družstvo máme. Rovněž v tomto družstvu hrají mladé naděje orlovského šachu, podpořené třemi zkušenými hráči. Mladý kapitán družstva, dvacetiletý Aleš Pekárek bere svou funkci kapitána zodpovědně a věřím, že dotáhne svůj tým k vítěznému konci.

Jiří Novák, předseda šachového oddílu

 Připojené dokumenty:

Dokument ke stažení DOCX [665.0KB] 6.4.2022

Datum zveřejnění/aktualizace: 6.4.2022

Zpět na výpis