ORLOVŠTÍ SENIOŘI SE ROZHODNĚ NENUDÍ!

CO SE TADY DĚJE? - zaslechli jsme kolemjdoucí. Je páteční brzké odpoledne, sluníčko svítí a kolem Domu kultury města Orlové postávají hloučky osob. Zdá se, že se všichni znají, starší i ti mladší, všichni k sobě patří, mají k sobě blízko. Postupně vchází do DKMO, je jich spousta, neboť každý z nich dostal pozvání do Kina O od členů Rady seniorů v Orlové, která je součástí komunitního plánování v našem městě, na film Zátopek.  Původně bylo filmové představení připraveno na říjen loňského roku. Měla to být oslava Dne seniorů, ale nebylo jim setkání dopřáno vzhledem k probíhající covidové pandemii.

„Poslední pátek v měsíci březnu si lidé odpoledne společně užili. Plné hlediště avízovalo, že o společná setkání je mezi seniory zájem. Ti, kteří přijali pozvání a přišli, zhlédli nejen zajímavý film, ale také pocítili symfonii lásky, vyprávění, radosti ze setkání s vrstevníky po dlouhém společenském a kulturním půstu,“ upřesnila místostarostka Bc. Naděžda Kubalová.

Ten, kdo o akcích pro seniory, které se organizují v rámci města neví, má možnost získat informace v Senior Pointu v knihovně, a to každé pondělí a pátek od 8 do 12 hodin. Senior Point se nachází ve 2. patře městské knihovny (Masarykova třída 1324, Orlová-Lutyně), tel. 773 743 025.

Přijďte mezi své vrstevníky, těšíme se na vás! 


Datum zveřejnění/aktualizace: 28.3.2022

Zpět na výpis