MSK HOKEJOVÉ „INFOOKÉNKO“

ROČNÍK 2012 SE PŘEDVEDL V OSTROHU

Ve dnech 27. a 28. srpna se hráči MSK Orlová ročníku 2012 zúčastnili turnaje Moravia cup v Uherském Ostrohu. Na dvoudenním turnaji byly naše nejmladší děti doplněné o ročníky 2013 a 2014, přesto však bojovaly a odehrály za dva dny 11 kvalitních zápasů. Trenér Filip Štefanka hovořil o hráčích takto: „Chtěl bych jim poděkovat, že se děti nezalekly někdy i o hlavu větších soupeřů. Neskončili jsme na medailových příčkách, přesto si kluci i děvčata vezou domu mnoho nových zkušeností ze soupeřovy hry. Pro nás je maximálně důležitý správný vývoj sportovce, který následně zúročí v týmové hře, což se projeví ve vyšších kategoriích“.

 

DOROST NA KONCI PŘÍPRAVY

Jedna z posledních příprav dorostenců na domácím hřišti byla ke zhlédnutí v sobotu 28. srpna. Domácí MSK Orlová nastoupili proti HC Opava. I přes nepříznivé závěrečné skóre 2:6, hodnotil utkání trenér René Urbánek: „Výsledek vůbec neodpovídá předvedené hře. Kluci oddvedli dobrý výkon. Škoda těch pár zbytečných individuálních chyb na konci utkání, ale jinak jsme byli s výkonem všech spokojení.“

 

„BRAMBOROVÁ“ JE TAKÉ MEDAILE

Orlová hostila mezinárodní turnaj 3. až 5. tříd. Na náš stadion zavítaly celky HC Vítkovice RIDERA, SK Prostějov a slovenský výběr Wolves. Pro účastníky byl připraven pestrý program, doplněný dovednostními soutěžemi jako byla štafeta, kde MSK obsadilo druhé místo, a rychlobruslení vyhrála naše hokejistka Valentýna Menšíková.

Turnaj byl ve formě dvojzápasu každý s každým na celé hřiště, přičemž utkání trvalo 20 minut. Naši hráči si mohli poprvé vyzkoušet hru na velkém hřišti se všemi hokejovými pravidly. Od první chvíle turnaji dominovaly Vítkovice, které ztratily body pouze v jednom případě. Těsně v závěsu za nimi byl výběr ze Slovenska. Bronzovou medaili si odvezli hráči z Prostějova a poslední příčka padla na naše hokejisty.

Hráči si turnaj pořádně užili, a o to šlo především! Ohlasy na turnaj od ostatních týmů a rodičů byly úžasné, takže mise splněna. Ještě na závěr bychom velice rádi poděkovali všem rodičům a trenérům, jelikož bez jejich pomoci by nebylo možné podobné turnaje organizovat. Reakce trenéra Filipa Štefanky: „Turnaj splnil svůj účel, jelikož děti po dlouhé době opět okusily zápasové tempo, a i když to výsledkově nedopadlo, tak jsme odehráli kvalitní zápasy a víme, na čem dále pracovat.“

 

MÁLEM ZLATO, NAKONEC BRONZ

Po turnaji 3. až 5. tříd následoval na zimním stadiónu další mezinárodní turnaj, pro změnu starších žáků. Pod vedením zkušených trenérů Davida Turoně a Petra Balajky nastoupil náš tým MSK Orlová proti SK Prostějov, HC Vlci Český Těšín, HC Uherský Ostroh a soupeři z lotyšského Dynamo Marupe. Turnaj se hrál každý s každým po 2x 20 minut + 5 minutové prodloužení. I když měli domácí po prvním dnu velice krásně nakročeno na zlatou placku, nakonec to prvenství nebylo. Vítězi turnaje se stal HC Uherský Ostroh, stříbro SK Prostějov, Orlová urvala bronz, Lotyši bramboru, po které následoval HC Český Těšín.

David Turoň zhodnotil turnaj: „Rád bych klukům poděkoval za předvedenou hru na domácím turnaji, odehráli jsme čtyři velice kvalitní utkání a opět dokázali, že i když nás soupeř převyšuje svými dovednostmi, tak náš tým to dožene svou bojovností a týmovostí. Nechybělo mnoho a kluci se mohli radovat z celkového vítězství v turnaji. Příště to cinkne zlatem.“

 

MSK U21 - 3 MINUTY ROZHODLY ZÁPAS

Prvního září naši hokejisté týmu MSK Orlová U21 nastoupili do jednoho z posledních přípravných utkání před ostrým startem do sezóny 2021/2022, a to se sousedy z Bohumína. Úvod utkání přinesl opět spousty zajímavých soubojů, které spíše hrály pro naše domácí borce. Kluci s „košíky“ se nezalekli výrazně sebejistějšího a hlavně zkušenějšího soupeře. O tom svědčila také první třetina, ve které při nedisciplinovanosti Orlové, museli domácí čelit hned dvěma hrám v oslabení. Ty zvládli bezgólově. Naopak, při lehké nepozornosti Bohumína, dokázali nádherně otevřít skóre z hokejky mladého Přemysla Pohla. To však nebyl konec naší útočné hry. Hned po několika minutách se ukázkovou střelou prosadil Miroslav Pacoň, kterému přihrával Jakub Hanzl. Úvodní třetina tak skončila 2:0 pro Orlovou.

Druhá část už naznačovala, že se bude hrát odlišná hra od první třetiny. Bohumín nastartoval motory a pomalu začal tlačit naše kluky do defenzívy. Bohumín dokázal prorazit naše prořídlé obranné řady, kterým chybělo hned 5 obránců a stáhl skóre na 2:1. To však naše neodradilo a hned zvýšili náskok na 3:1, opět z hole Mirka Paconě, po nahrávce Jakuba Gřegoře.

Třetí třetina však vůbec nevyšla. Rozhodly 3 minuty v utkání, do kterých se stačily nahromadit hned tři rychlé góly soupeře. Smůla pro domácí, možná trošku štěstí pro soupeře. To však nijak nemění výsledné skóre. I přes závěrečný tlak Orlové, nedokázali naši kluci dotlačit vyrovnávací branku a skóre bylo zapsáno 3:4. Kvalitní zkušenost pro naše „košíky“ a především zamyšlení nad dalšími zápasy.

*MSK U21 vs. HC Bospor Bohumín 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)


Datum zveřejnění/aktualizace: 4.9.2021

Zpět na výpis