STŘÍBRNÝ KOV ZACINKAL PRO ORLOVOU

O víkendu 21. – 23. srpna se konalo další republikové kolo Českého poháru v letním biatlonu. Někteří naši závodníci neměli postup, jiní dali přednost cestování, a tak vyjeli jen dva žáci a jeden dospělý. V horkém počasí pátečního odpoledne mohli všichni závodníci ověřit svou formu i seřízení zbraní při tréninku na tratích a střelnici nedávno zbudovaného areálu Hraběnka v Jilemnici.

V sobotu dopoledne probíhaly závody žactva. Po nočním ochlazení bylo počasí příjemné, a tak se všem dobře běhalo. Na pořadu byl sprint se štafetovou střelbou, to znamená, že závodníci měli k dispozici 8 ran na pět sklopných terčů při každé střelbě. Náš Jakub Kůrka (kategorie M13) měl problémy se zbraní, a tak ho při druhé střelbě čekala 2 trestná kola. Jakub Adámek (kategorie M12) sice musel využít téměř všechny rány, ale podařilo se mu všech deset terčů sestřelit. Trochu zaváhal při pohybu na střelnici a zůstal 6 vteřin za třetím místem. Jiří Vilhelm v kategorii M 46 sice také musel na 2 trestná kola, ale rychlým během si zajistil první výkonnostní třídu.

V neděli nám opět přálo počasí, bylo většinou zataženo, ale nepršelo. Všichni se snažili vylepšit své sobotní výsledky. Běželo se na stejných tratích, ale závodníci měli k sestřelení všech terčů jen pět ran při každé střelbě. Na trestném kole se tedy pohybovalo více závodníků a také náš Jakub Adámek si jednou zakroužil.  Nepolevil však ve svém úsilí a svůj sobotní čas vylepšil o celých 40 vteřin. Dlouho se pak pohyboval na prvním místě ve své kategorii. Jeho největší soupeř však běžel až na konci kategorie a měl dokonalý přehled o vývoji závodu. Trochu znervózněl a dvakrát musel na trestné kolo. Jeho trenér však velmi pečlivě sledoval průběžné časy svého závodníka a vybičoval ho k maximálnímu úsilí. Nakonec se mu podařilo o dvě vteřiny našeho Jakuba překonat. I tak jsme spokojeně čekali na vyhlášení výsledků, abychom do Orlové přivezli cenné stříbro.

Letos je závodů méně, a tak na naše závodníky čeká už jen Mistrovství České republiky, kde bude v žactvu kromě Jakuba Adámka a Jakuba Kůrky reprezentovat náš klub ještě Kateřina Badurová. Budeme jim držet palce, aby se co nejlépe umístili a opět přivezli některou z medailí.

 

Eva Vilhelmová

MSK Orlová


Zpět na výpis