Z TENISOVÝCH RAKET

VÍTĚZKY SLOVENSKÉ EXTRALIGY

Nika Tomanová hostovala v slovenském týmu TK Slovan Bratislava v soutěži extraligy. V prvním kole si kromě dvouhry zahrála i čtyřhru, a to po boku Belindy Bencic (nyní 8. místo na žebříčku WTA). Šlo o rozhodující zápas, který společně vyhrály a dotáhly tým do vítězného konce.

V souboji o první místo proti týmu TC Empire Trnava hrála Nika jen dvouhru, kde vyhrála nad Chantal Škamlovou 6:2, 6:2. Po singlech byl stav rozhodnut a čtyřhry nebylo potřeba hrát. Slovenský tým žen TK Slovan Bratislava se tak stal vítězem celé extraligy, a to i díky naší Nikole Tomanové. Gratulujeme!

ÚSPĚŠNÝ TURNAJ PRO JAKUBA KADORU

Až v dalekém Táboře proběhl ve dnech 4. až 7. července turnaj dospělých kat. B, kterého se zúčastnil Jakub Kadora. Ve dvouhře se Jakub probojoval až do finále, kde skončil na raketě Jana Šilhavého, byť první set byl ve prospěch Kuby. Celkově zápas skončil 4:6, 6:1, 6:3 pro Šilhavého a Jakub si odvezl krásné druhé místo.

Náladu si spravil ve čtyřhře, kde celou soutěž dvojic s Honzou Jermářem ovládli. Jde o jejich již 8. společný turnaj v této sezóně, a očividně jim spolupráce na kurtě svědčí. Na své konto si nyní připsali 6. společně vyhraný turnaj a sčítají i dvě stříbrná umístění. Gratulujeme!

TURNAJ DOSPĚLÝCH V TŘINCI

Turnaj kategorie B v Třinci, který se uskutečnil první červencový víkend, měl dvě naše zástupkyně. Kája Kubáňová i Nikola Tomanová skončily ve dvouhře na třetím místě. Přemožitelkou Nikči Tomanové byla Petra Csabi a nad Kájou zvítězila Gabriela Horáčková, která se stala i vítězkou celého turnaje.

Ve čtyřhře si holky spravily náladu a turnaj ovládly, přičemž neztratily v jediném zápase více než tři gamy. V souboji o první místo přehrály dvojici Horáčková - Mandelíková 6:3, 6:0. Gratulujeme!

O TROFEJ SOLIDARITY A NADĚJE V PROSTĚJOVĚ

Nika Tomanová si zahrála hlavní soutěž turnaje, který pořádal ČTS v Prostějově. Turnaj probíhal ve 4 skupinách po 4 hráčkách, kde hrál každý s každým. První zápas sehrála Nika neskutečně proti Barboře Palicové. První set prohrála 6:3, ve druhém prohrávala 1:5 a 15:40. Jeden balón ji dělil od prohry. Přesto Nika dokázala celý zápas otočit. Druhý set vyhrála 7:6. Ve třetím setu Nika opět prohrávala 1:4, ale vydřela si krásnou výhru stavem 6:4.

Druhý zápas vyhrála nad Terezou Smitkovou, která zaujímá 381. místo na okruhu WTA ve dvouhře. Nikča porazila Terezu 7:5, 7:6.

V posledním zápase o postup ze skupiny dělil od vítězství Nikču jeden balón. V zápase proti Veronice Vlkovské bohužel nedotáhla v tiebreaku v druhém setu zápas do konce a skončila tak ve své skupině na druhém místě. Vlkovská vyhrála 3:6, 7:6, 6:3. Moc gratulujeme!

VÍTĚZNÝ TURNAJ PRO DANKA TOMICU
Daniel Tomica ovládl turnaj mladších žáků v Ostravě. Cesta k vítězství však nebyla jednoduchá. Postup do semifinále byl po vyrovnaném boji s Filipem Tichým, kdy Danek dokázal vyhrát 7:5, 7:5.

V semifinále porazil svého doublového parťáka Alexeje Bubu ve třech setech 6:2, 1:6, 10:5.

V souboji o první místo si Danek poradil s nejvýše postaveným hráčem turnaje Jakubem Francem a vyhrál 7:6, 6:1. Čtyřhry se Danek nezúčastnil. Gratulujeme!

ELLEN PAVLIŠOVÁ OVLÁDLA TURNAJ V HLUČÍNĚ

Ellen Pavlišová kralovala na začátku srpna turnaji v Hlučíně. Ve dvouhře neztratila ani set. Ve finále přehrála svoji kamarádku a klubovou spoluhráčku Elišku Noskovou 6:3, 6:2.

Ve čtyřhře nedala Ellen žádné dvojici ani šanci. Po boku s Nelou Dihlovou ovládly i soutěž dvojic. Ve finále se opět potkaly s Eliškou, která hrála s Karolínou Sněhotovou. Eliškou s Karolínou porazily 6:3, 6:3. Gratulujeme!

ÚSPĚŠNÝ TURNAJ PRO ADÁMKA BILLA

V Olomouci se v areálu Milo Olomouc konal turnaj v babytenise, kterého se zúčastnilo 16 hráčů. Adámek Bill vyhrál skupinu se ztrátou pouhého jednoho gamu a v hlavním pavouku byl nasazenou dvojkou. Osmifinále i čtvrtfinále vyhrál 4:1, semifinále 4:0 a ve finále si v pěkném zápase poradil s Damiánem Horkým (TJ Slovan Moravská Třebová) 4:1 a celý turnaj ovládl. Moc gratulujeme!

(v babytenise se hraje do 4 vítězných gamů)

Turnaj dospělých kategorie B proběhl v Otrokovicích na začátku srpna. Tohoto turnaje se zúčastnil i Jakub Kadora. Ve dvouhře se z 45 účastníků probojoval až do finále, kde v souboji o první místo nestačil na Daniela Orlitu a skončil na druhém místě.

Ve čtyřhře spojil síly s Jakubem Lušovským a soutěž dvojic vyhráli. Ve finále porazili dvojici Nebjsa - Vodák 6:3, 6:2.