PROBUZENÍ LETNÍHO BIATLONU

Letní biatlon se stejně jako ostatní sporty postupně probudil, a tak se v srpnu konaly hned tři regionální závody.

Nejprve v sobotu 8. srpna se ve Vsetíně konal sprint se skupinovými starty. Horko lákalo spíše k vodě, ale pořadatelé se velmi snažili zpříjemnit závodníkům i doprovodu chvíle na stadionu FC Vsetín. Ještě před startem i v průběhu startů jednotlivých kategorií si všichni mohli zastřílet ze starých typů vzduchovek, zaskotačit v nafouknutém hradě či poskládat zajímavé puzzle. Nechybělo ani občerstvení v dobře zásobeném bufetu.

Po nezbytném nástřelu zbraní začaly skupinové starty. Při střelbách byli závodníci zaskočeni vysokou teplotou podložek k zalehnutí, a tak mnoho z nich muselo na trestná kola. O výsledku pak rozhodoval zejména rychlý běh. Z našich závodníků se na 3. místo probojoval Josef Piš v kategorii M12 a stejně tak Jakub Kůrka v kategorii M13.

Další víkend se konaly hned dva závody v Rožnově pod Radhoštěm. V sobotu 15. srpna se běžel klasický vytrvalostní závod, to jsou tratě od 1,5 do 3 km, kdy za nesestřelený terč se přidává 20 vteřin.  Značná část tratí vedla lesem, ale i tak byl běh v horkém odpoledni značně namáhavý. Z našich závodníků si s tratí i střelbou nejlépe poradila Kateřina Badurová, která soupeřkám nedala šanci a umístila se na stupínku nejvyšším.

V neděli 16. srpna se běžel stíhací závod s 5 vteřinovými rozestupy podle výsledků ze sobotního závodu. Tratě byly stejně dlouhé a navíc se běhala trestná kola. Závody byly velmi napínavé, někteří z našich se drželi v houfu předních závodníků, ale na bednu vystoupila opět jen Kateřina Badurová, tentokrát pro stříbrnou medaili.

Pro většinu našich členů to byly už poslední závody v letním biatlonu. Do vyšších kol se podařil postup jen Kateřině Badurové, Jakubu Adámkovi a Jakubu Kůrkovi. Přejeme jim dobrou mušku a hodně závodnického štěstí.