VÝSTAVA BETLÉMŮ ANEB VÁNOCE NA HRADĚ

Na Slezskoostravském hradě se již tradičně uskuteční oblíbené Vánoce na hradě, jejichž součástí bude vánoční jarmark s doprovodným programem neseným v duchu vánočních tradic a zvyků.

Ukázky řemesel, umění, ale také lidových zvyklostí jako lití olova, krájení jablíček, pouštění lodiček ze skořápek ořechů, možnost nakoupit si krásné vánoční dárky anebo se zahřát punčem či svařeným vínem a nasát tak tu pravou vánoční atmosféru. Hrad provoní pečené kaštany, živá zvířátka ze salaše či všudypřítomné ohně k zahřátí. Své výrobky a umění předvedou umělečtí řezbáři, košikáři, včelaři nebo floristi. Romantickou náladu dokreslí tradiční vánoční výzdoba areálu hradu doplněná pochodněmi a ohni.

Z programu: vánoční pohádky pro kluky i holky, lití olova, Ježíškova pošta, interaktivní zábavný program andělské Vánoce, kreativní dílny, kde si vyrobíme ozdoby na vánoční stromek, zvonečky, svíčky z včelího vosku či vánoční dárky z vizovického pečiva, znít budou vánoční koledy včetně Rybovy mše vánoční.

V hradní galerii bude k vidění mnoho krásných a unikátních betlémů přivezených ze všech koutů České republiky. Výstava Betlémů bude probíhat od 5.12. 2019 do 5.1. 2020.

Ve 13 a poté 15 hodin proběhne přednáška „Odkud přišli tři králové?" Součástí bude komentovaná prohlídka Muzea Jantarové stezky a Hedvábné cesty.

To a mnohem více zažijete na Slezskoostravském hradě v sobotu 14. prosince.

Termín konání: sobota 14.12. 2019 10:00 – 18:00 (program probíhá 10:00 - 17:00)
Místo konání: Slezskoostravský hrad
------------------
VSTUPNÉ:
120 Kč – dospělí
60 Kč – děti od 6 let včetně, studenti (s platným studentským průkazem), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů
280 Kč – rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)
ZDARMA – děti do 5 let včetně, doprovod ZTP/P

Prodejní místa: vstupenky jsou v předprodeji na pobočkách Ostravainfo nebo online; v den konání akce budou k zakoupení na pokladnách Slezskoostravského hradu.
Platí VIP karta 2019.

Změna programu vyhrazena

Více informací na www.sleszkoostravskyhrad.cz a na facebooku @slezskoostravskyhrad.


Datum zveřejnění/aktualizace: 16.11.2019

Zpět na výpis