PASTVINY – SOUTĚŽ MLADÍ HORALOVÉ

Ve dnech 13. až 15. září se účastnily dvě čtyřčlenné skupiny z Horolezeckého klubu Gymnázia Orlová soutěže v lezení v přírodě.
Jedná se o soutěž, která má několik disciplín: překážky, zdravovědu, slaňování, lezení, stavění stanu, orientaci v terénu, uzlování, prusikování a jízdu na kánoi nebo raftu. Celý okruh měl přes 6 km. Naše družstva bojovala ve dvou věkových kategoriích 7-11 let a 12-18 let a umístila se takto: mladší věková skupina ve složení Dan, Bobo, Jenda a Lada na 8. místě a starší Eva, Lucka, Hanka a Gabka na 12. místě.


Několik vět starších závodníků: „Prověřily jsme své ¨úžasné¨ matematické schopnosti, abychom si spočítaly, kolik máme získat bodů a nakonec jsme dostaly ještě 7 bodů navíc. Stavba stanu nám šla oproti minulému roku výborně, orientace v terénu - ze začátku jsme se trochu ztrácely, ale nakonec jsme úkol splnily v celkem dobrém čase. Překážka Zip line nám šla velmi dobře. Sleglajna (taková ta věc, na které musíš balancovat a nesmíš spadnout), nám nešla. Ostatní překážky nám šly skvěle, ale bo jsme se snažily, tak máme špatný čas."


Za mladší tým se rozhovořil Bobo: „Myslím, že si to všichni užili. Nějaké chybičky tam byly, ale myslím, že jsme to zvládli. Nezdařilo se nám slaňování, stan a prusíkování. Líbila se mi lanovka, zdravověda a raft. Všichni si z toho něco vzali." Lada zhodnotila výkon družstva takto: „Bylo to dobrý. Bavilo mě úplně všechno. Taky jsme dělali různé chyby a někdy jsme se hádali. Třeba, kam máme jít, nebo kdo bude vystupovat z raftu, aby si přečetl kartičku s úkolem. Zdravověda mě bavila, i když pak už jsem nevěděla, na co se mám ptát. Stavění stanu nebylo až tak dobré, protože jsme tam udělali hodně chyb."


Lada Rutarová, Horolezecký klub


Datum zveřejnění/aktualizace: 5.10.2019

Zpět na výpis