Barevná paleta 2019 - výstava amatérských výtvarníků CVA Havířov

V průběhu měsíce září představí ve výstavním sále Domu kultury města Orlové své malby a kresby skupina výtvarníků – seniorů z centra volnočasových aktivit z Havířova.

Amatérští výtvarníci, kteří zde budou prezentovat svou činnost, jsou dnes důchodci. Ve svém produktivním věku měli nejrůznější povolání. Pracovali ve školství, v obchodě, ve zdravotnictví, na šachtě, ve státní správě atd. Teď se ale už několik let věnují v městském centru pro seniory pod odborným vedením kresbě a malbě. Výsledky tohoto jejich koníčka bude možné letos vidět ve výstavní síni Domu kultury v Orlové. V  září vystaví těchto 20 amatérských výtvarnic a výtvarníků z CVA kolem 150 svých obrazů z posledního období své tvorby.

Vystavené obrazy jsou v klasických malířských technikách - olej, akvarel, pastel a akryl. Mezi náměty převažují krajiny, ale jsou to i zátiší, portréty, ale i barevně výrazné kresby motýlů nebo ptáků. Vesměs se jedná o realistickou tvorbu. Celý tým je pohodový a je to vidět i na námětech obrazů.  Nikde žádná agrese, morbidnost, zmar, coby dnešní módní prvek mladé avantgardy.

Vystavená díla vznikala v pohodové atmosféře atelieru nebo i v plenéru. A tu pohodu by vám rádi vystavující svými obrazy předali…

Datum zveřejnění/aktualizace: 5.8.2019