Mistrovství Moravskoslezského kraje - 3. závod krajského poháru

Turistický závod startoval 13. dubna, přímo ze ZŠ Školní 862 přes školní hřiště, kde byla připravena první disciplína - hod míčkem.

m

Na kraji lesoparku čekala druhá disciplína - odhad vzdálenosti, poté překonání lanové lávky a poznávání dřevin.

m

m

Rozpoznat stromy bylo nyní na jaře obtížnější a tak bylo v zápise mnoho chyb.

m

U Koliby se oddělily kategorie staršího žactva, když museli sledovat svou trať podle určených azimutů. Nejmladší a dorost s dospělými zamířili přímo k Výhodě, kde zorientovali mapu. Dorost a dospělí zamířili k lesu na Rajčule, zde museli projít svými azimutovými úseky.

m

Žactvo již směřovalo k Letnímu kinu, kde předvedli svou znalost uzlů. Poté znovu lesoparkem, zpět k ZŠ Školní, kde byl cíl závodu.

m

Kategorie do 10 let čekaly tratě 3000 m, kategorie do 14 let pak 3450 m dlouhé a dva azimutové úseky. Dorost s dospělými závodníky se již museli vypořádat se 4800 m tratě, včetně čtyř azimutových úseků.

m

Výpočetní středisko vyhodnotilo průkazy a k běžeckému času byly přičteny případné trestné minuty. Tentokrát museli závodníci čekat na výsledky trochu déle, protože se vyhodnocoval i krajský pohár (ze 3 závodů se počítají dva lepší výsledky).