Pod stromeček ocenění

Pod stromeček ocenění Nejlepším projektem roku Nadace OKD se stala „Pohádka pro babičku a dědečka“, kterou připravili pracovníci a děti z Mateřské školy Karla Dvořáčka v Orlové-Lutyni.

d

Tento mezigenerační projekt se zaměřuje na rozšíření informací dětí o životě seniorů, zároveň rozšířil řečové a komunikační dovednosti. Děti se díky projektu snaží babičkám a dědečkům přinést potěšení a radost. Hrají představení na různých místech regionu v domech kultury a domovech důchodců.

d

Místostarosta Miroslav Koláček zavítal do MŠ K. Dvořáčka 1228, aby ředitelce MŠ Janě Valoškové osobně pogratuloval k úspěšnému projektu. Návštěvy využil také k prohlédnutí nově zrekonstruované budovy na ulici 1. Máje, která prošla výměnou oken, zateplením a výměnou fasády. Po návratu se společně s rodiči zaposlouchal do zpěvu dětí a jejich vánočních koled, které byly úvodem pro tradiční rozsvěcování vánočního stromečku.

Datum zveřejnění/aktualizace: 4.12.2018