BADMINTON INFORMUJE

V Brně to pořádně zacinkalo - 7 cenných kovů z Mistrovství ČR

Letošní sezóna se pomalu blíží ke svému závěru. Jak každý rok, tak i letos, sezóna končí vrcholy, a to Mistrovstvím ČR napříč všemi věkovými kategoriemi. Kategorie U13 a U15 již mají své MČR odehrány a tento víkend, 8-9.12.2018 se v brněnské X Aréně konalo Mistrovství České republiky jednotlivců, pro věkovou kategorii U17. Do Brna se sjela celorepubliková špička ze všech koutů České republiky. 

b


Badmintonový klub TJ Orlová – Lutyně, z.s. měl zastoupení čtyřmi hráči, kteří si svými výkony v průběhu celého roku vybojovali právo účasti na této vrcholné akci. Lukáš Franek, Zuzana Morcinková, Tallulah Van Coppenolle a Nela Němcová na MČR odjeli s ne malými ambicemi. 

A svými výkony potvrdili, že patří mezi celorepublikovou špičku, kdy si z Brna přivezli celkem 7 cenných kovů a z toho jeden titul Mistryně ČR.

b

A nyní postupně. Tallulah Van Coppenolle své vystoupení, ve všech třech disciplínách, ozdobila třemi medailemi. Titul Mistryně ČR vybojovala v mixu s Janem Janoštíkem ( Sokol České Budějovice ). Ze singlu i deblu ( s Marií Růžičkovou z BO Chance ) přidala bronzové medaile. 

b

Na úspěch Tallu navázala i Nela Němcová. Startovala v obou párových disciplínách a vybojovala stříbro v deblu s Kateřinou Mikelovou ( Sokol Meteor Radotín Praha ) a bronz v mixu s Lukášem Frankem, Lukáš získal ještě bronzovou medaili v deblu s Jakubem Matulou ( BO Chance ). 

Tallu, Nela a Lukáš startovali v 8-mi disciplínách a v 7-mi z nich dosáhli na stupně vítězů. „Docela slušný oddíl“.

Blahopřejeme.

–RN-


Datum zveřejnění/aktualizace: 12.12.2018

Zpět na výpis