Futsalmania tournaments 2018 - Velké finále

2. ročník Futsalmania tournaments byl zakončen Velkým finále. A finálový turnaj byl opravdu velký, zúčastnilo se ho 14 týmů, jenž během roku nastoupili do série Futsalmania tournaments 2018, a to včetně vítěze 2. Futsalmania Nočního poháru - Žoldáků. Z 26 týmů, jenž se zúčastnilo 2. ročníku futsalové ligy, nemohlo z určitých důvodů svou účast potvrdit 12 týmů a tak jsme se rozhodli pro týmy, které byly ve spodku tabulky, uspořádat kvalifikaci, aby se do hlavní fáze nedostal někdo, kdo měl pouze jednu účast. 

f

Turnaj začal kvalifikací, které se zúčastnilo 5 týmů (TDK Havířov, Dvojbarevní, SK Máchalové, Tygr Orlová, PČR). Týmy mezi sebou hráli jednokolově každý s každým a do play off kvalifikace postupovali 4 týmy, aby si většina týmů zahrála, co nejvíce zápasů. Bez ztráty bodu vyhrál skupinu TDK Havířov, následovaný 9 bodovými Dvojbarevnými a 6 bodovou PČR. O poslední postupové místo se utkal Tygr Orlová s havířovskými SK Máchaly, zápas lépe zvládl orlovský Tygr a slavil postup do mini play off po výhře 3:2. Ovšem tým PČR z důvodu odchodu některých hráčů přenechal další postupovou vstupenku týmu SK Máchalové.

f

f

První zápas play off svedl havířovské týmy TDK Havířov a SK Máchaly. TDK vyhrálo bez problémů zápas 2:0 a postoupilo do finále kvalifikace. Druhým finalistou se stal, díky drtivé výhře 7:1 na Tygrem Orlová, tým Dvojbarevných. Finálový zápas měl kvalitu, ovšem efektivnější a lepší hru předvedlo TDK Havířov a po výhře 4:0 postoupilo do hlavní fáze (Skupina A) do Velkého finále FT2018.


f

Ve skupině A se mezi sebou utkala mužstva TDK Havířov, Invictus 2011, FT Galaxy Karviná, Amatéři a Downi. TDK Havířov začal skupinu, tak jak skončil kvalifikaci a s 9 body postoupil z 1. místa do čtvrtfinále, následoval ho, jeho jediný přemožitel, Invictus 2011 s 8 body. 5 bodů stačilo ke třetímu místu ve skupině FT Galaxy Karviná a poslední postupovou vstupenku si zajistili se 4 body Downi. Z turnaje se po skupinové fázi loučili Amatéři s 1 získaným bodem.

f

f

Skupina B měla také kvalitní obsazení a to týmy Futsalmania Orlová, 
AKS Grzybowice Zabrze, Žoldáci, SKS Havířov a Sokolíci. Překvapivě z prvního místa s 9 body postoupila Futsalmania Orlová, když jedinou porážku si připsala s týmem AKS, kteří je následovali s 8 body ze 2. místa. Se 7 body postoupili ze 3. pozice Žoldáci a poslední postupové místo si v poklidu zajistili Sokolíci se 4 body. Bez získaného bodu turnaj po skupině opustil SKS Havířov.

f

První čtvrtfinále mezi sebou svedlo TDK Havířov a Sokolíky, utkání mělo velice dobré tempo a oba týmy měly řadu šancí, ovšem lepším a úspěšnějším nakonec byl TDK Havířov a po výhře 4:2 postoupil mezi nejlepší 4 týmy. I další čtvrtfinále bylo velice vyrovnané, ovšem FT Galaxy Karviné nedokázalo překonat brankáře AKS Grzybowice Zabzre, které však 2 branky vstřelilo a po výhře 2:0 se stalo dalším semifinalistou.

f

f

Ve třetím čtvrtfinále nedokázala Futsalmania navázat na výkony ze skupiny a Downi po jednoznačně lepším výkonu vyhráli 5:2 a do bojů o medaile šli právě oni. Poslední čtvrtfinále bylo v režii havířovských týmů a také bylo nejvyrovnanější. Žoldáci sice s Invictem 2011 prohrávali, ovšem dokázali zápas otočit a poslední semifinálové místo bylo jejich.


fSemifinále odstartoval zápas mezi TDK Havířov a favoritem turnaje AKS Grzybowice Zabrze, utkání bylo zajímavé a jelo se 100%, TDK vedlo, ovšem AKS zvládlo vyrovnat, ovšem nakonec se podařilo vstřelit gól v dramatickém závěru TDK Havířov a ti po celém dni mohli slavit postup do finále. Druhé semifinále se zdálo být rozhodnuto, když Žoldáci vedli rychle 2:0, Downi však nesložili zbraně a vyrovnali na 2:2, v závěru se ukázalo, že Žoldáci mají více sil a po výhře 3:2 se právě oni stali druhým finalistou.


f

V zápase o 3. místo se ukázalo, že více sil mají jednoznačně hráči AKS Grzybowice Zabrze a po výsledku 5:1 obdrželi titul pro 2. vicemistra Orlové 2018 a na Downy zbylo 4. místo, ovšem tento tým předvedl velice líbivý a náročný futsal.


f

f

Finálový zápas svedl dva celky z Havířova, jejich mix tvořil v roce 2015 - 2017 tým Traktoru Čeljabinsk. Překvapivě utkání jednoznačně ovládlo TDK Havířov po výsledku 6:1. Tento tým měl totiž za sebou o 6 zápasů více, díky kvalifikační skupině. Titul mistra Orlové pro rok 2018 tudíž putuje do Havířova a jejím nositelem se stal TDK Havířov! Gratulujeme a velký respekt!


f

f

Nejlepším brankářem Velkého finále FT2018 byl zvolen Martin Klus (Downi), nejlepším hráčem byl zvolen Tomáš Gistinger (TDK Havířov) a nejlepším střelcem se 14 góly se stal opět Dawid Maciaszczyk (AKS Grzybowice Zabrze).


f

f

Tímto chceme poděkovat našemu sponzoru 
Realita Gaming Bar Ostrava, Zicherka, z.s. pod kterou působíme, jmenovitě pak Lukáši Staričnému, fotografce Kateřině Vronkové (Zicherka, z.s.), našemu mediálnímu partneru (a jejich týmu) ITVO - internetová televize Orlová, všem 4 rozhodčím Velkého finále: Tomáši Brevčinskému, Mirkovi Muráňovi, Josefu Razimovi a Danielu Mrázkovi, dále pak všem divákům a hlavně týmům, respektive hráčům.
Gratulace pak putuje vítězným týmům, zejména novému Mistrovi Orlové za rok 2018 TDK Havířov a individuálně oceněným hráčům.

f

Při 3. ročníku celoroční futsalové ligy Futsalmania tournaments 2019 se na Vás budeme těšit již v lednu 2019 a datum v nejbližších dnech oznámíme.


Vaše Futsalmania Orlová


Datum zveřejnění/aktualizace: 19.12.2018

Zpět na výpis