Z VÝJEZDNÍHO ZASEDÁNÍ DĚTSKÉHO PARLAMENTU ORLOVÁ

Ve dnech 16. až 18. listopadu proběhlo výjezdní zasedání Dětského parlamentu Orlová na chatě Studeničné v Mostech u Jablunkova. Cílem této akce bylo seznámení členů, aby po celý školní rok pracovali jako celek, dále volby a celoroční plán akcí. 

Páteční večer se nesl v duchu seznamovacích her, jelikož Dětský parlament tvoří žáci a studenti základních a středních škol nejen z Orlové. Den druhý odstartoval hned po snídani ranní blok, kdy proběhly volby do rady DP. Členové rozhodli následovně: tajemníkem se stal Richard Stacha, místopředsedkyní základních škol Isabel Goldbergerová, místopředsedkyní středních škol Zuzana Lerchová a předsedou Dětského parlamentu byl zvolen Pavel Ondruš.
V odpoledním čase se členové věnovali akcím na tento školní rok. V nadcházejících měsících čekají Dětský parlament tradiční akce jako Mikuláš pro tenisový klub, Studentský ples, Sbírka pro psí útulky, Fórum mladých či Slet čarodějnic a mnoho dalších, ale také akce nové, jako bude například Mikulášská nadílka pro opuštěné seniory v nemocnicích.

V neděli se projednávaly poslední podstatné body. Důležitou částí dne bylo také učení se vyjadřovat, což je pro členy Dětského parlamentu důležitá vlastnost. 


Datum zveřejnění/aktualizace: 20.11.2018

Zpět na výpis