Máme zase nové kamarády!

V letošním roce byl v rámci komunitního plánování v našem městě realizován pracovní skupinou „Děti, mládež a rodina“ projekt Nový kamarád II. Ten navázal na úspěšný projekt Nový kamarád I, který probíhal v minulých letech. V rámci tohoto projektu dobrovolníci z řad studentů trávili čas s dětmi, s nimiž pracuje zdejší oddělení sociálně právní ochrany dětí. Cílem projektu bylo obohacení sociálního zázemí dětí, zvýšení kvality života ohrožených dětí, a to aktivním trávením volného času a smysluplnými volnočasovými aktivitami.

k


Letošní projekt provázely různé nesnáze, ať už v podobě velké vytíženosti studentů nebo „zrady počasí“, přesto se nám s dětmi podařilo několikrát navštívit kino, zúčastnit se akce u koní, posedět u táboráku, zajít si zaplavat, zdolat horolezeckou stěnu nebo zahrát badminton.
Prostě, když se dají dohromady lidé, kteří mají snahu nezištně udělat něco pro druhé, dílo se podaří!

k


Velký dík patří především studentům dobrovolníkům, kteří přesto, že by svůj volný čas mohli využít mnoha způsoby, tráví volné chvíle s našimi dětmi. Dále patří dík společnosti ADRA, která naše dobrovolníky proškolila a poskytla jim odborné vedení a v neposlední řadě díky koordinátorce komunitního plánování a pracovnicím oddělení sociálně právní ochrany dětí, které aktivity připravovaly a rovněž se jich aktivně účastnily.


Mgr. Nina Kvaková,


vedoucí pracovní skupiny Děti, mládež a rodina
Datum zveřejnění/aktualizace: 19.11.2018

Zpět na výpis