Velký úspěch orlovských badmintonistů na Polish U17 International 2018

V termínu od 30. srpna do 1. září se v polském Lubinu konal Polish U17 International 2018, další z mnoha turnajů této kategorie. Do Lubinu se vydali dva hráči TJ Orlová-Lutyně, a to Lukáš Franek a Nela Němcová, smluvní hráčka Li-ningu. Po letní prázdninové pauze a mnoha soustředěních, byli badmintonisté „ nabuzeni“ prodat na kurtu to, co přes prázdniny nechali v hale, posilovně či na běžeckém oválu.

Protivníkem jim byli další čeští hráči, domácí Poláci a dále hráči ze Slovenska, Německa, Běloruska, Estonska, Německa, Litvy, Rakouska, Belgie, Rakouska, Chorvatska a Anglie.
Lukáš nastoupil do všech tří disciplín, dvouhry, čtyřhry s Jakubem Matulou a mixu s Nelou.
Nela už jen do mixu s Lukášem a čtyřhry s Kateřinou Mikelovou.

A jak celým turnajem procházeli, kolik odehráli zápasů a celkové umístění? Lukáš odehrál celkem 9 zápasů s bilancí 6-ti výher a 3 proher. Ve čtyřhře prohráli hned v 1. kole s nasazenými jedničkami z Estonska. Ve dvouhře nestačil ve třetím kole na Rakušana Michaela Tomice. Vše si vynahradil v mixu s Nelou. Postupně porazili páry z Německa, Běloruska a dva z Polska. Až ve finále prohráli s dalším polským párem, Mikolaj Vrzalik - Zuzanna Luban, ve dvou setech, 12:21, 18:21. Skvělé druhé místo pro Lukáše s Nelou.

A jak na tom byla Nela? Celkem odehrála 10 zápasů s bilancí 9-ti výher a 1 prohrou. Mixu, ve kterém s Lukášem vybojovali stříbrné medaile, jsme se již věnovali výše. Do čtyřhry nastupovala se svou deblovou partnerkou Kateřinou Mikelovou. Bilance 5 zápasů a 5 výher a zasloužený titul. Až ve finále proti estonským hráčkám, Catlyn Kruus, Ramona Uprus, ztratily jediný set, a to hned první, poměrem 20:22. Poté již zápas otočily ve svůj prospěch a po dvou vítězných setech, 21:8 a 21:17, se mohly zaslouženě radovat z vítězství na tomto mezinárodním turnaji. 

Blahopřejeme. 

-RN-


Datum zveřejnění/aktualizace: 9.9.2018

Zpět na výpis