Oddíl ledního hokeje MSK: První turnaj přípravek

Turnaje přípravek se zúčastnilo celkem 10 týmů. Třinec, Vítkovice, Opava, Prostějov, Olomouc a domácí Orlová – tato šestice družstev bojovala v kategorii ročníku 2011. Hrálo se systémem každý s každým.

hc

První příčku vybojovaly Vítkovice, druhý byl Třinec, třetí celek z Prostějova, čtvrtá Olomouc, pátá domácí Orlová a šesté místo obsadili opavští.

Kluci z pořádajícího domácího celku porazili Vítkovice 10:5, Opavu 11:5, s Třincem remizovali 3:3, s Olomoucí prohráli drtivě 0:6 a s Prostějovem jen těsně 3:4. Nejlepším hráčem v orlovském týmu v ročníku 2011 byl vyhlášen Jirka Hašek.

hc

V ročníku 2012 spolu bojovaly 4 týmy. Domácí Orlová hostila celky z Třince, Prostějova a Olomouce. Hrálo se každý s každým a následně play-off.

Naši borci v semifinále podlehli Prostějovu v poměru 9:4. V druhém souboji si Třinec hravě poradil s Olomoucí 22:0. Z finálové dvojice Prostějov – Třinec byl úspěšnější prvně jmenovaný tým. Hráči domácího celku měli možnost si zlepšit chuť v boji o 3. místo a to se jim povedlo, když porazili olomoucké. Výhra byla v režii Nica Bílka, který se postaral o 5 branek a svůj první hattrick v životě zaznamenal Ondra Ptáček. Nejlepším hráčem za ročník 2012 byl vyhlášen orlovský Nicolas Krzák a nejlepším brankářem celého turnaje orlovák Nicolas Sýkora.

hc

Ceny předával bývalý extraligový hráč Třince, Slavie, dlouholetý kapitán HC Orlová a trenér přípravky Filip Štefanka společně s juniorským mistrem světa, hráčem týmu Columbus Blue Jackets z NHL Rostislavem Kleslou a organizátorkou turnaje Michaelou Klimšovou.

Všechny děti dostaly poháry, medaile, dárkové tašky, dorty a spoustu dalších drobností. Dětem ani organizátorům nešlo tolik o výsledky, ale především o skvělý zážitek a radost ze hry.

hc

hc

Organizátoři děkují dětem, rodičům, všem týmům a městu za podporu. Těšíme se na další hokejový svátek.

Jiří Pavlát
Trenér mládeže oddílu hokeje MSK Orlová

hc

hc

hc


Datum zveřejnění/aktualizace: 7.9.2018

Zpět na výpis