Orlovské děti se na táborech rozhodně nenudí!

Pravidelnou součástí prázdnin jsou nejrůznější tábory, ať už pobytové, tak i příměstské. Na dvou takových, které proběhly přímo v Orlové, jsme se byli podívat.

Každoročně probíhá pod kostelní věží evangelického kostela v Orlové-Městě tábor, který se od nejrůznějších táborů liší nejen prostředím, ale především programem. Pod kostelní věží vždy v červnu vyroste stanové městečko a pak už se jen čeká na děti. A ty se obvykle rády vracejí. „Letos se věnujeme problematice NOUZE, máme linku 112, což znamená, že to je integrovaný záchranný systém celorepublikový a celoevropský. A děti v celém průběhu tábora probírají právě toto téma. Hovoří se o praktických problémech, měli jsme tady dopravní policisty, máme tady hasiče a byli jsme u záchranářů. Také jsme byli u vodní záchranné služby, takže to je taková praktická záležitost s ukázkami a s nějakou praxí, kterou děti mohou získat. Děti tady mají spoustu her, které jsou buď tematické, nebo klasické. Nechybí noční hra, práce s vysílačkami, prostě hojnost různého programu, které děti napíná a umožňuje potom vedoucím klidně v noci spát,“ usmál se Mgr. Vladislav Szkandera, jehož děti neskutečně milují, stejně tak jako jeho paní. Právě ona obvykle stojí za poctivou přípravou bohatého táborového programu. 

benjamin

benjamin


Další, tentokrát příměstský tábor, nese název LETŇÁK. Jedná se o již třetí ročník a vede ho dlouholetý vedoucí pionýrské skupiny Mgr. Miroslav Chlubna. „Je zde 24 dětí, s tím, že děti ráno přijdou a večer se vracejí do svých domovů. Letos jsme připravili celotáborovou hru pod názvem Lovci pokladů, takže děti se připravují na to, že v závěru tábora je čeká poklad,“ popisuje Miroslav Chlubna a dodává: „V průběhu celého týdne se děti snaží splnit různé úkoly a postupně dojdou k pokladu, kde nakonec tu bednu s pokladem otevřou. Celý týden jsme tady v okolí, v krásné přírodě a na čerstvém vzduchu, protože náš letňák s lesoparkem patří k tomu nejlepšímu, co máme. Jsme sice malinko ohraničeni, protože tady probíhá stavba, ale přesto si myslím, že děti si tábor užívají. Se stravováním nám vyšla vstříc restaurace Koliba.“


letnak

letnak

letnak


Více fotografií naleznete ve fotogalerii. Datum zveřejnění/aktualizace: 8.8.2018

Zpět na výpis