Okénko Domova Březiny

 

V pátek 22. června se uskutečnil v areálu Domova „Tradiční domovský jarmark“. Pro jeho návštěvníky byl připraven pestrý kulturní program, chutné občerstvení a bohatý prodej tradičních výrobků. K tanci a poslechu hrála oblíbená skupina DuoWox z Doubravy.

 

Jarmark zahájil ředitel domova Ing. Pavel Zelek, který přivítal starostu města Petřvald Ing. Jiřího Lukšu, seniory z Domova Vesna z Orlové, Domova Helios Havířov a Domova Jistoty z Bohumína. V neposlední řadě také přivítal naše seniory a jejich příbuzné a známé, kteří přišli, aby společně s nimi strávili příjemné odpoledne.  

 

V úvodu kulturního programu vystoupil domovský pěvecký soubor Březiňanka. Známé lidové písně si všichni s chutí zazpívali. Jako další se představili členové Základní kynologické organizace Petřvald. Belgický ovčák Endy se svým psovodem panem Semancem předvedli ukázky poslušnosti a paní Pietroszková s labradorským retrívrem Darem byli po celou dobu jarmarku všem k dispozici v rámci canisterapie. K tradičním atrakcím našeho Jarmarku neodmyslitelně patří jízda koňským povozem kočírovaným p. Gráfem, jehož se hojně využívalo. Účastníci si také mohli vystřílet překvapení ze vzduchové pistole nebo vytočit drobnou pozornost u kola štěstí. Jako „třešničku na dortu“ jsme všichni vnímali vystoupení tanečního souboru Kmit z Orlové. Děti si připravily několik ukázek ze svého repertoáru, se kterým úspěšně vystupují na různých soutěžích. Jejich maminky se představily v humorném tanečním vystoupení, u kterého jsme se všichni hodně nasmáli.  

  

Každý z návštěvníků jarmarku si mohl nakoupit v prodejních stáncích, kde byla bohatá nabídka tradičních výrobků nejen od našich uživatelů, ale i prodejců z blízkého okolí. Pochutnat si mohli např. na frgálech, medových pernících, koláčích, domácí marmeládě, marcipánu nebo želatinových bonbónech nabízených firmou Juicee Gummee Petřvald. Kuřecí řízečky, bramboráčky, grilovanou klobásu i párek bylo možno zapít čepovaným pivem. Dále byly k prodeji keramické a pletené výrobky, ovocné sirupy a produkty z nabídky paní Beliančiové, Kaltenbrunnové nebo Piegrzymkové.

 

I přes nepříliš příznivé počasí byla návštěvnost opět vysoká. Všichni jsme se dobře bavili, pochutnali si na dobrém jídle a využili možnost koupit si něco pěkného pro radost.

Děkujeme městu Petřvald za zapůjčení prodejních stánků, které svým vzhledem přispěly ke správné jarmarkové atmosféře.  

 

Další větší společenská akce nás čeká v září, kdy se v domově uskuteční „Vinobraní“. Do té doby naši senioři rozhodně zahálet nebudou. Společně plánujeme výlety do blízkého okolí, ze kterých budou mít spoustu nezapomenutelných zážitků. Více informací o připravovaných nebo uskutečněných akcích v Domově Březiny se můžete dočíst na našich internetových stránkách www.domovbreziny.cz.

 

Mgr. Zuzana Fránková

vedoucí Domova pro seniory, Domov Březiny Petřvald

 

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 12.7.2018

Zpět na výpis