Kniha jako zdroj zábavy a poznání

Kancelář starosty připravila akci určenou orlovským mateřským školám pod názvem "Čtení dětem". Na prostranství "U Moravy" se ve čtvrtek 21. června sešli předškoláci, aby rozvíjeli svou paměť a představivost. 


Vybrána byla kniha "První čtení o mláďátkách", která spojuje encyklopedii o přírodě a první čtení pro nejmenší čtenáře. Je napsána srozumitelnou a poutavou formou, doplněna stovkami originálních fotografií. Zajímavé, strhující a záhadné příběhy ze světa zvířat, které se v této knize nacházejí, sepsala Bohunka Trelová.


Společně s autorkou předčítali pod širým nebem starosta Tomáš Kuča a místostarostka Petra Jenčmionková. Děti musely příbehům věnovat dostatečnou pozornost, na konci každého z nich se totiž pokládaly soutěžní otázky. Ten, kdo jako první odpověděl na otázku správně, dostal sladkou odměnu. Touto formou děti trénovaly koncentraci, rozvíjely disciplínu i komunikační dovednosti.

ctenidetem

ctenidetem


Na závěr na malé čtenáře čekalo překvapení. Každý z nich si odnesl dáreček. Zvídavé děti tato hravá forma učení oslovila. Se svými doprovody odcházely všechny velmi spokojené a novými znalostmi obohacené. 

ctenidetem

více fotografií: 

http://www.mesto-orlova.cz/cz/mesto/fotogalerie/968-cteni-detem.html


Datum zveřejnění/aktualizace: 21.6.2018

Zpět na výpis