Sezóna turistických závodů je v polovině

     Po prvním kole Českého poháru, které proběhlo v hezkém prostředí rybníkářské oblasti Jižních Čech na hranicích Rakouska, jsme 19. května přivítali téměř tři stovky závodníků z 28 organizací u nás v Karviné. Základnu pro závodníky, jejich doprovod i početný pořadatelský sbor, poskytlo KSVČ Juventus. Ceny pro nejúspěšnější závodníky poskytl Decathlon Ostrava a Klub českých turistů. Pořadatelský sbor se skládal z dobrovolných pracovníků turistických oddílů našeho kraje a z rodičů startujících dětí. Ubytovat více než stovku lidí z celé republiky není pro pořadatele jednoduché. Naštěstí účastníci našich závodů nejsou rozmazlení a stačí jim střecha nad hlavou, vlastní spací pytle, podložky a základní sociální zázemí.

       Vlastní závod byl připraven velmi dobře, i když největší tíha přípravy ležela na třech lidech – hlavním rozhodčím, tajemnici závodu a člence Rady TZ z Bohumína. Poděkování patří i všem rozhodčím na stanovištích, kteří museli vydržet nápor závodníků, startujících po dvou v minutových intervalech na tratě závodu téměř tři hodiny. Tratě byly rovinaté a tak je závodníci i s plněním úkolů zvládali velmi rychle. Nejkratší tratě (3000 metrů) zvládaly děti do 10 let do 25 minut, starší závodníci pak svou trať (3500 m) s azimutovými úseky dokázali zvládnout ve stejném čase, a ti nejstarší od 15 let výše, si s tratí dlouhou 4500 m a čtyřmi azimutovými úseky dokázali poradit do 30 minut.

      A výsledky našich orlovských závodníků? Ve srovnání s prvním kolem v Rapšachu jsme si mírně pohoršili. Pro srovnání – v Rapšachu jsme získali 4 x 1. místo a 1 x 3. místo, nyní v Karviné 1 x 2. místo a 5 x 3. místo.

Družstvo žactva v Rapšachu 3. místo, v Karviné 4. místo.

Družstvo dorostu a dospělých 3. místo v Rapšachu i v Karviné.

 Dobrá zpráva je, že po dvou kolech Českého poháru si již 17 našich sportovců vybojovalo postup na MČR, které se bude konat 16. června v Kralupech nad Vltavou. Další možností kvalifikace bude ještě 3. kolo ČP, které se bude konat 2. června v Otrokovicích a především v kategoriích žactva máme několik závodníků, kteří se ještě pokusí postup získat.

Jiří Vilhelm

KČT Orlová

 

Foto

01 Michal Branny na stanovišti Plížení

02 Jakub Kalvoda zaznamenává řešení topografických značek

03 Šimon Bolek váže rybářský uzel

04 Lusie Badurová orientuje mapu


Datum zveřejnění/aktualizace: 3.6.2018

Zpět na výpis