Dětské sbory soutěžily v domě kultury

ZŠ K. Dvořáčka za podpory města Orlové a NIPOS - Artama Praha opět organizovala XXVIII. Krajskou přehlídku dětských pěveckých sborů s postupem do celostátního kola v Domě kultury města Orlové.

sbory

Pátého dubna soutěžily sbory v kategorii I.A a I.B. V tento den zpívalo devět sborů. V pátek 6. dubna přijelo do DKMO opět devět sborových těles, které se utkaly v kategorii II.A a II.B. Všechny sbory do Orlové přivezly celkem 697 zpěváčků z různých koutů našeho kraje. Nejdelší cestu k nám měl sbor z Vrbna pod Pradědem. 

sbory

Zazněly zde písně starých autorů i současná hudba.

Orlovou reprezentovalo celkem šest pěveckých sborů. DPS Prvňáčci a DPS Sluníčko získaly stříbrné pásmo, DPS Sněženka vyzpívala bronzové pásmo, DPS Kopretina a Mládežnický sbor získal stříbrné pásmo. Zpěváci ze sboru Prima GOA byli oceněni ve zlatém pásmu. Zlaté pásmo s postupem do celostátního kola v Uničově obdržel sbor Rarášek z Nového Jičína. 

sbory

Jsme rádi, že v letošním roce přišla sbory přivítat Bc. Petra Slavíková, vedoucí odboru městských financí a školství. Zůstala v sále aby si vyslechla kategorii II.B, která podala vynikající pěvecké výkony. 

Všichni se již nyní těší na další ročník

Mgr. Pavla Bjalončíková
hlavní organizátor soutěže

Více fotografií zde: 

http://www.mesto-orlova.cz/cz/mesto/fotogalerie/909-krajska-prehlidka-kolnich-peveckych-sboru-2018.html


Datum zveřejnění/aktualizace: 27.4.2018

Zpět na výpis