Sezóna letního biatlonu začala

Novou sezónu jsme zahájili účastí na závodě v Praze na Kapslovně. Vyslali jsme dva zástupce, kteří se vrátili spokojeni s medailemi. Jana Zázvorková zvítězila v ženách, mezi muži kategorie C se Jiří Vilhelm probojoval na 3. místo. V sobotu 28. dubna se vypravili tři závodníci do Zdětína u Prostějova a dva z nich se opět postavili na bednu. V kategorii žáků A zvítězil Jakub Kůrka a vteřinu za ním byl na druhém místě Michal Branny. 

biatlon

Sváteční den 1. května jsme se nelíbali pod třešní, ale tento čas jsme využili k uspořádání regionálního náborového závodu v Orlové. Na startu se postupně objevilo 73 závodníků z Orlové, Ostravy, Těrlicka, Břidličnou pak zastupoval závodník jediný.

biatlon

Po závodě jsme zpovídali zúčastněné děti, co se jim na závodě nejvíce líbilo. Vybírám z odpovědí: "Přátelská atmosféra mezi závodníky, opravené chodníky v lesoparku, otevřená Koliba s občersvením, trasa nebyla dlouhá, rozhodčí na střelnici nás upozorňovali, abychom nedělali chyby, byly pěkné medaile...:.

biatlon

Na organizaci závodu se výrazným způsobem podílel Městský sportovní klub Orlová, což nám umožnilo soustředit se na technické zajištění a přípravu našich závodníků. Zároveň chci poděkovat městu Orlová a Městskému sportovnímu klubu za zajištění ocenění soutěžících a rodičům našich závodníků za pomoc při organizaci. Potřebné zázemí k závodu zajistila restaurace Koliba. 

biatlon

Celkem jsme získali 16 medailí, které závodníkům předávaly nejmladší členky našeho klubu. Zde jsou jména nejlépe umístěných závodníků:

Přípravka hoši
1. Adámek Jakub, 2. Uhlík Viktor, 3. Kluka Matyáš

Přípravka dívky
3. Badurová Kateřina

Žáci A
1. Kůrka Jakub, 2. Adamčík Maxim

Žákyně A
1. Ligocká Nella, 3. Jordánová Julie

Žáci B
1. Cienciala Dominik, 2. Szarowski Matěj

Žákyně B
1. Nowaková Jana, 2. Badurová Lucie, 3. Wybraniecová Simona

Žáci C
3. Kůrka Jan

Dorostenci+Junioři
3. Pavlík Robin

Muži
2. Genco Ondřej

biatlon

Poděkování patří také všem rodičům i přátelům klubu za pomoc ve funkci rozhodčích a pořadatelů a všem závodníkům za kázeň v průběhu celého závodu. 

Eva Vilhelmová, Klub biatlonu Orlová

Více fotografií zde: 

http://www.mesto-orlova.cz/cz/mesto/fotogalerie/932-biatlon.html


Datum zveřejnění/aktualizace: 11.5.2018

Zpět na výpis