BĚH OSVOBOZENÍ

Město Orlová ve spolupráci s Městským sportovním klubem uspořádalo u příležitosti oslav 73. výročí osvobození města Orlové „BĚH OSVOBOZENÍ“.

beh

Na atletickém oválu ve sportovním areálu města se ve čtvrtek 3. května sešli mladí běžci ze základních škol na území města Orlové a polských partnerských města Czechowice - Dziedzice a Rydultowy.

beh

Sportovní oblečení, dostatek elánu a především dostatečné zásoby pitné vody. To byla povinná výbava každého závodníka. Loňskému ročníku této tradiční akce počasí příliš nepřálo, pršelo, což běžcům komplikovalo výkon. Letos byl problém opačný. Slunce pálilo a horko bylo takové, že pomalu ani teploměry nezvládaly svou práci. Běžcům odhodlaným reprezentovat svou školu to ale vůbec nevadilo, běželi naplno a předvedli skvělé výkony.

beh  beh

Běžela se čtyřčlenná štafeta na 4x400 metrů a na závěr open závod dospělých, do kterého se zapojili tři učitelé a jeden školník. Jeden z učitelů, Marek Tešnar ze ZŠ Školní prozradil, jak připravuje své žáky na běh: "Každoročně se připravujeme tím, že běháme v lesoparku a podle naměřených časů se snažíme poskládat štafety. Bohužel letos nám to nevyšlo, neměli jsme umístění na stupních vítězů."

beh

Více fotografií naleznete zde:

Datum zveřejnění/aktualizace: 11.5.2018