Sezóna letního biatlonu začala

Novou sezónu jsme zahájili účastí na závodě v Praze na Kapslovně. Vyslali jsme dva zástupce, kteří se vrátili spokojeni s medailemi. Jana Zázvorková zvítězila v ženách, mezi muži kategorie C se Jiří Vilhelm probojoval na 3. místo.

V sobotu 28. dubna se vypravili tři závodníci do Zdětína u Prostějova a dva z nich se opět postavili na bednu. V kategorii žáků A zvítězil Jakub Kůrka a vteřinu za ním byl na druhém místě Michal Branny.

Sváteční den 1. května jsme se nelíbali pod třešní, ale tento čas jsme využili k uspořádání regionálního náborového závodu v Orlové. Na startu se postupně objevilo 73 závodníků z Orlové, Ostravy a Těrlicka, Břidličnou pak zastupoval závodník jediný.

Po závodě jsme zpovídali zúčastněné děti, co se jim na závodě nejvíce líbilo. Vybírám z odpovědí: „Přátelská atmosféra mezi závodníky, opravené chodníky v lesoparku, otevřená Koliba s občerstvením, trasa nebyla dlouhá, rozhodčí na střelnici nás upozorňovali, abychom nedělali chyby, byly pěkné medaile…“.

Na organizaci závodu se výrazným způsobem podílel Městský sportovní klub, což nám umožnilo soustředit se na technické zajištění a přípravu našich závodníků. Zároveň chci poděkovat městu Orlová a Městskému sportovnímu klubu za zajištění ocenění soutěžících a rodičům našich závodníků za pomoc při organizaci. Potřebné zázemí k závodu zajistila restaurace Koliba. Celkem jsme získali 16 medailí, které závodníkům předávaly nejmladší členky našeho klubu. Zde jsou jména nejlépe umístěných závodníků.

Přípravka hoši: 1. Jakub Adámek, 2. Viktor Uhlík, 3. Matyáš Kluka.

Přípravka dívky: 3. Kateřina Badurová.

Žáci A: 1. Jakub Kůrka, 2. Maxim Adamčík.

Žákyně A: 1. Nella Ligocká, 3. Lucie Jordanová.

Žáci B: 1. Dominik Cienciala, 2. Matěj Szarowski.

Žákyně B: 1. Jana Nowaková, 2. Lucie Badurová, 3. Simona Wybraniecová.

Žáci C: 3. Jan Kůrka.

Dorostenci + junioři: 3. Robin Pavlík.

Muži: 2. Ondřej Genco.

Poděkování patří také všem rodičům i přátelům klubu za pomoc ve funkci rozhodčích a pořadatelů a všem závodníkům za kázeň v průběhu celého závodu.

Eva Vilhelmová, Klub biatlonu Orlová

Foto: