Třetí místo si vybojovala naše Petra Ševčíková

 

V sobotu 14. dubna proběhl v Liberci závod Mistrovství republiky v horském běhu Compressport Skyrace Ještěd 2018. Závodu se zúčastnili nejlepší běžci z Čech, Moravy, Slovenska a Polska.

 

Z Beskyd a okolí vyrazila do Liberce velmi početná skupina běžců a fanoušků. Mezi nimi i členové X-TRIALU ORLOVÁ s hlavní hvězdou a vítězkou LH 24 2018 Petrou Ševčíkovou. Počasí v Liberci signalizovalo velmi těžký závod. Noc před závodem pršelo a ráno při prezentaci hlásili pořadatelé na Ještědu mlhu a 4 stupně nad nulou. Naštěstí se počasí umoudřilo a v poledne při startu již vysvitlo slunce.

 

První stoupání do sjezdovky Slalomák oddělilo elitní běžce od hobíků. Petra se držela v čele závodu. V jeho průběhu se pomalu, ale jistě posouvala ke stupňům vítězů, až z toho nakonec bylo třetí místo v absolutním pořadí žen!

 

Celkově vyhráli Ondra Fejfar a Zuzana Krbcová. Závod dokončili úspěšně i ostatní členové X-TRAILU ORLOVÁ, Tomáš Klím na 52. místě, Martin Ryzí na 149. místě, Tomáš Síkora na 159. místě a Luděk Sedláček na 319. místě. Závod dokončilo 367 závodníků.

Gratulujeme Orlovákům!

 

Luděk Sedláček


Datum zveřejnění/aktualizace: 24.4.2018

Zpět na výpis