VÝSTAVA ŽIVOT BEZ BARIÉR pomáhá nejen handicapovaným, ale také seniorům!

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit život seniorům? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby?  Odpovědi na tyto a další otázky najdete na 6. ročníku výstavy ŽIVOT BEZ BARIÉR, která se koná 10. až 12. listopadu na výstavišti Černá louka v Ostravě.

 

Cílem výstavy je pomoci lidem s různými druhy handicapů, a to jak zdravotními, tak společenskými a přispět tak ke zlepšení života, integrace do společnosti ve všech sférách jejich činnosti. Na výstavě najdete pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy bydlení, vozidel, schodolezy, možnosti trávení volného času a cestování, širokou škálu ortopedických a kompenzačních pomůcek, vozíčků a chodítek. 

 

Na výstavě se prezentují výrobci, prodejci, distributoři i organizace z neziskového sektoru.  Život bez bariér se letos bude věnovat i celiakům a odborníci poradí, jak s celiakií žít. Chybět nebudou ani poradny pro handicapované a pro seniory, a také aktuálně nabízené pracovní pozice pro znevýhodněné v Moravskoslezském kraji.


Na pódiu je připravený bohatý doprovodný program. Návštěvníci budou moct zhlédnout ukázky výcviku vodících a asistenčních psů, taneční vystoupení seniorů nebo si vyzkoušet  Taoistické tai chi. Představí se projekt Expedice Přes Bar, kteří se podělí o své zážitky z cest. Nebudou chybět ani pěvecká a taneční vystoupení.

V sobotu si můžete dát „Kafíčko s Vlaďkou Dohnalovou“, která ve svém pořadu přivítá zajímavé hosty – MUDr. Radima Uzla, uznávaného sexuologa, Mgr. Ondřeje Teichmanna (eHelper systém prevence a péče pro seniory a osoby s hendikepem) a spoustu dalších hostů.

 

Výstava Život bez bariér bude probíhat společně s výstavou s názvem KREATIV, která nabídne nepřeberné množství workshopů, korálků, látek, materiálů a pomůcek pro tvoření.

Obě výstavy za jedno vstupné.

 

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 5.11.2017

Zpět na výpis