BK Snakes pořádal příměstský tábor

Basketbalový klub Snakes Orlová po loňské premiéře uspořádal o prázdninách pro děti, které se věnují basketbalu další příměstský tábor. Naše základna byla opět na ZŠ Ke Studánce a i touto cestou děkuji panu řediteli, panu školníkovi a všem v kuchyni za pomoc s konáním tábora.

Po roce nám znovu po oba týdny vyšlo počasí a většinu času jsme mohli trénovat mimo tělocvičnu. Využívali jsme venkovní prostory ZŠ Ke Studánce, hřiště na ZŠ Mládí, fotbalové hřiště s umělou trávou, krytý bazén v Orlové a jeli jsme na výlety do Bohumína, kde si děti zahrály minigolf a vyřádily se na Mauglího stezce a ve druhém týdnu zavítaly do ostravské ZOO.

Děti si kromě basketbalu vyzkoušely i další sporty, zejména atletiku, fotbal, florbal, házenou a další hry. Během každého turnusu probíhala celotýdenní soutěž ve střelbě trestných hodů a zvlášť ve druhém týdnu byla soutěž nesmírně vyrovnaná a o vítězích v obou kategoriích (benjamínci a baskeťáci) rozhodl až poslední den.

Obou turnusů se zúčastnilo 50 dětí, z toho 11 sportovalo celé dva týdny. A to se ještě několik dětí na poslední chvíli odhlásilo z důvodu nemoci. Naštěstí se nám během tábora vyhnula vážnější zranění a skončili jsme s bilancí jednoho lehce podvrtnutého kotníku, jednoho malinko ulomeného zoubku a několika modřin a odřených kolen. Tyto drobné šrámy bohužel ke každému kontaktnímu sportu patří. Všechny děti ale byly z tábora nadšené a těší se na tábor zase za rok.

Za to, že oba týdny tábora proběhly v naprosté pohodě, děkuji všem šikovným dětem, kterým se o prázdninách chtělo sportovat, jejich rodičům za skvělou komunikaci a přístup a zejména mým kamarádům - kolegům trenérům Honzovi Kuklovi a Radkovi Wlachovi, bez kterých by to nešlo.

Roman Vítek

BK Snakes Orlová