Tomáš Janečko v Kyjevě

     Bývalý orlovský reprezentant v krasobruslení Tomáš Janečko se stále věnuje krasobruslení, které mu přináší nejen radost. Tomáš vystupoval v muzikálech Mrazík na ledě a Jen počkej, zajíci! O víkendu rozhoduje soutěže v krasobruslení, a to už jako rozhodčí druhé třídy a také vrchní rozhodčí.

     I při svém náročném zaměstnání to vše zvládá, a když přijde na trénink, je velkým příkladem pro závodníky. Každý ze závodníků vždy ocení, když mu Tomáš velmi rád předá své zkušenosti a poradí. I v létě se Tomáš zúčastňuje různých soustředění, kde předává své zkušenosti dalším závodníkům.

     Velkou odměnou mu bylo pozvání show do Kyjeva. Pozvánka byla na 10 dní na přelomu roku 2016 a 2017.  Nový rok Tomáš strávil v Kyjevě, kde dva dny nacvičoval a poté třikrát denně vystupoval v muzikálu na ledě Louskáček. K celé show hrála živá hudba v podání Národního ukrajinského orchestru. Na každé vystoupení byla vyprodaná celá hala a úžasná atmosféra.

     Nyní se Tomáš představí na zahajovacím ceremoniálu Mistrovství Evropy v krasobruslení v Ostravě a také na závěrečné exhibici, kde předvede – jako jediný český krasobruslař i salto na ledě.

    Tomášovi přejeme, ať se mu vše vydaří. Jsme rádi, že se stále krasobruslení věnuje a tím dává příklad ostatním. Dokazuje, že jde sportovat na vrcholné úrovni, vystudovat, pracovat, a za sportem, s nímž strávil mnoho let, nezabouchnout dveře, nýbrž vše zúročit i po skončení závodní činnosti.

-VK-

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 25.1.2017

Zpět na výpis