Hledání pokladu s Devítkou, aneb pionýři slaví 50

V letošním roce oslavuje vaše pionýrská skupina Devítka padesát let své činnosti. Jak toto výročí oslavíte? – zeptali jsme se Mgr. Miroslava CHLUBNY:

„Chtěli jsme připravit netradiční oslavu pro občany a hlavně děti nejenom z našeho města, ale i z okolních měst. Chtěli jsme něco, co není ještě tak známé. Nápad by tu byl. Každé dítko přece hledá rádo poklad. Jde po nějaké cestě a na konci jej čeká překvapení. Jako děti jsme chodily po šipkách. Co to předělat do moderní podoby a využít k tomu moderní nástroj a hledat poklad s GPS navigací, která je dnes součástí snad každého mobilního telefonu? Odměnu udělat dvoukolovou, kdo dojde až na konec cesty za pokladem a najde schránku (krabičku), odnese si speciálně vyrobenou CWG placku a ještě bude zařazen do slosování o ceny.

Ceny nám darovali místní podnikatelé, ale i příznivci. Akci podpořilo i naše město. V cenách najdete Waveboard, knihy, láhev na kolo a další. Začátek cesty za pokladem je u naší nástěnky u městského úřadu. Cesta trvá asi hodinku a půl. Budeme rádi, když poklad najde co nejvíce lidí. Vlastně by se to dalo parafrázovat, že pionýři slaví padesátku a dárky nebudou dostávat, ale rozdávat.“

Datum zveřejnění/aktualizace: 4.10.2016