Na Memoriálu Luboše Hubra zvítězili „Tři veteráni“

Ve čtvrtek 26. května se konal již 16. ročník Memoriálu Luboše Hubra v nohejbalu tříčlenných družstev neregistrovaných hráčů, který pořádala skupina UMU. Turnaj se konal již tradičně v rámci „Dnů města Orlové“ za podpory vedení města.

Letošního ročníku se zúčastnilo patnáct družstev, což svědčí o rostoucím zájmu o takovéto amatérské sportovní aktivity. Počet družstev je bohužel maximem, co se dá zvládnout v odpoledním vymezeném čase. Více utkání se časově nedá odehrát, ani na třech hřištích.

Svou dobrou sportovní úrovní a účastí hráčů všech věkových kategorií turnaj potvrdil, že sportovat se dá v každém věku. Hrálo se ve třech vylosovaných skupinách po pěti týmech. Po urputných bojích ve skupinách vznikla šestičlenná finálová skupina, kde se utkala postupující družstva každý s každým. Zvítězilo družstvo „Tři veteráni“, druhou příčku si vybojovali „Orlovští šviháci  II.“, třetí bylo „Rambo I.“ Čtvrtou příčku obsadili „Orlovští šviháci  I.“, pátou družstvo „Rambo II.“ a poslední družstvo „Arsenal.“

Za nejužitečnějšího hráče zvolili pořadatelé Radima Dudu z družstva „Tři veteráni“. Gratulujeme!

Zvláštní pozornost si zaslouží družstva pořadatelů z „UMU„. Věkový průměr každého družstva UMU byl totiž vyšší než 60 let, a třeba hráči „UMU - II.“  měli v součtu neuvěřitelných 216 let!  Přestože se letos do finále nikdo z nich neprobojoval, přejme, ať jim vydrží zdraví a chuť do hry.

Zdeněk Mikula

Datum zveřejnění/aktualizace: 8.6.2016