Další světové úspěchy Tanečního klubu KMIT

V sobotu 7. listopadu odjelo v půl druhé ráno 85 tanečníků z Tanečního klubu Kmit reprezentovat Českou republiku a město Orlová na Světový pohár WORLD DANCE CHAMPIONSHIP, pod hlavičkou World artistic dance federation, který se konal v Liberci.

V sólech Taneční klub Kmit nasadil své favoritky, které nezklamaly a získaly tituly. Adélka Mihalová se svým sólem v kategorii mini kids získala titul nejvyšší, a to Mistryně světa 2015, Michaela Ošeldová v kategorii mládež si i přes velkou konkurenci vytančila úžasné druhé místo a získala tak titul Vicemistryně světa 2015.

Míša Ošeldová se společně se sestrou Gabkou v probojovaly v duelech až do finále a obsadily třetí příčku s titulem Druhé vicemistryně světa 2015.

Skvělé umístění také získaly formace Tanečního klubu Kmit. Nejmladší tanečníci se svou choreografií ROCKENROLLKY získali titul Mistři světa 2015 a z úst několika členů mezinárodní poroty zaznělo, že se jednalo o nejlepší show v celé soutěži. Zároveň i u publika si vysloužili ojedinělé STAND UP OVATION.

Asi před největší výzvou stala dětská kategorie, která se svou choreografií RIGHT HERE RIGHT NOW obhajovala loňský titul mistra světa, což se jim nakonec díky skvělému výkonu povedlo.

LADIES je název juniorské disco dance choreografie, která v obrovské konkurenci nestačila pouze na našlapanou belgickou výpravu, a obsadila skvělé druhé místo a titul Vicemistr světa pro rok 2015. Zato v hlavní kategorii Kmit nekompromisně převálcoval všechny soupeře a s choreografií DON´T TELL ME si děvčata přímočaře došly pro titul Mistra světa 2015.

Na závěr mistrovství se předvedla v poslední době velmi oblíbená seniorská kategorie, do níž spadají všichni tanečníci na 30 let. V této kategorii jsme měli premiéru, ale naše výprava přijela s velkými ambicemi a s kreditem Mistra ČR 2015. Nutno dodat, že v zemích jako Belgie nebo Francie, kde má disco dance mnohaletou tradici, se v této kategorii objevují většinou tanečníci, kteří se tomu věnují od útlého věku. Naše seniorská kategorie je však povětšinou složená z řad rodičů našich tanečnic, kteří tančí teprve prvním rokem a proto považujeme za obrovský úspěch už samotnou jejich účast na Mistrovství světa, kde ve světové konkurenci obsadili nádherné třetí místo a titul Druzí vicemistři světa 2015.

Shrnuto a podtrženo, ziskem čtyř zlatých, dvou stříbrných a dvou bronzových příček jsme nadmíru splnili očekávání a v podstatě uspěli v každé kategorii a disciplíně, ve které jsme soutěžili.

Tímto bychom rádi poděkovali všem tanečníkům za skvělý výkon, fanouškům za neuvěřitelnou atmosféru, městu Orlová za finanční dotaci na dopravu a v neposlední řadě všem rodičům a příznivcům za neustálou podporu.

TK KMIT

Datum zveřejnění/aktualizace: 22.12.2015