Šachová EXTRALIGA MLÁDEŽE začala

V sobotu 3. října začala v Brně nejvyšší šachová soutěž družstev mládeže EXTRALIGA.

Šachový oddíl SK Slavia Orlová má v nejvyšší soutěži dvě družstva, když v loňském

roce si postup vybojovalo družstvo „B“ vítězstvím v první lize.

 

Družstvo „A“ hraje ve složení Lojek, Havelka, Horváth, Šrámek V., Kubošová J. a Neumann.

V družstvu „B“ Sikora, Fialka, Ochmyt, Novák J., Pekárek a Šebesta.

Soutěž se hraje ve dvou skupinách po osmi družstvech Východ a Západ. Zde hrají systémem každý s každým a první čtyři z obou skupin postupují do finále, kde se bojuje o Mistra ČR a poslední čtyři se utkají o udržení v soutěži. Body, které družstva získají v základních skupinách se už započítávají do druhé poloviny soutěže.

 

V prvním kole se naše družstva utkala s družstvy Polabin, které také mají dvě družstva v této soutěži. Naše družstvo „A“ hrálo s družstvem Polabin „B“ a naše družstvo „B“ hrálo s „A“ Polabin. Družstvo Orlové „A“ jasně přehrálo „B“ Polabin 5:1, když jsme pouze na dvou šachovnicích remizovali. Dobře hrálo i naše družstvo „B“, které dlouho drželo naději na remiz, ale v závěru se ukázala větší vyzrálost hráčů Polabin a prohráli jsme 2:4.

 

Odpoledne jsme si soupeře vyměnili. V utkání družstev „A“ jsme po velkém boji remizovali

3:3, ale skvěle zahrálo naše družstvo „B“ a porazilo Polabany „B“ 3,5:2,5 a uhrálo cenné 3 body. Zápas pokračoval v neděli 4. října a dopoledne družstvo „A“ hrálo s DURASEM

Brno a družstvo „B“ s Lokomotivou Brno. Přesto, že byl zápas „A“ celkem vyhraný, malé zaváhání Jany Kubošové, která nedokázala vyhrát lepší pozici, nás stály dva body a utkání jsme remizovali 3:3. Družstvo „B“ celkem jasně prohrálo 1,5:4,5.

 

V odpoledním kole hrálo „A“ s Lokomotivou a „B“ s DURASEM. Družstvo „A“ jasně přehrálo svého soupeře a zvítězilo 5:1. Družstvo „B“ mělo nakročeno k senzaci a směřovalo k vítězství. Pak v závěru přehlédl na první šachovnici M. Sikora ve vyhrané pozici dvoutahovou kombinaci a prohrál.

 

Touto prohrou byl na poslední šachovnici nejmladší hráč družstva J. Šebesta tlačen do výhry

a pod těžkým tlakem nezvládl vyhranou pozici a prohrál na čas. Celkově družstvo „B“ prohrálo 2:4. Přesto, že je družstvo „B“ složením nejmladší v soutěži, ukázalo, že umí bojovat a musí se s ním v budoucnu počítat. Soutěž pokračuje v říjnu dalším kolem a přejeme našim družstvům další body. Nejlepším hráčem byl z družstva „A“ Tomáš Horváth, který jako jediný vyhrál všechna utkání. Hned za ním byl nejmladší hráč „A“ Filip Neumannn, který „udělal“ 3,5 bodů.


Datum zveřejnění/aktualizace: 3.11.2015

Zpět na výpis